Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés

Hogyan tudok munkaviszony-igazolást kapni az egykori NDK-ból?

1988-89-ben dolgoztam ott egy évet egy szállodában, de a régi adataik már nincsenek meg. Írtam nekik és nem tudnak segíteni.

febr. 6. 12:22  Privát üzenet  

A válasz
TappancsMancs nevű felhasználó válasza:

Ha be voltál jelentve, szabályosan leadóztak utánad, akkor az illetékes hatóságoknál kell érdeklődni, az ottani adóhivatalnál. Szóba jöhet az adóhivatal, tb (nem tudom ott mi a neve) és a nyugdíjpénztár. Ez utóbbi korlátlan ideig megőrzi az adatokat, így ez biztos, de én kérnék adaton a másik kettőtől is. Csak jobb ha mindenkitől megkapod. Díjat felszámíthatnak és értelemszerűen valószínűleg oda is kell menned és igazolnod magadat, mert nem adnak ki adatot arra, hogy valaki írt nekik emailt.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont febr. 6. 13:01 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van bejelentett munkaviszony egy Megbízásos szerződéssel?
Mennyi idővel előbb kell beadni a közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetési kérelmemet?
Ha nem írja alá valaki a felmondási papírt, akkor mi lesz?
Gyed extra mellet ha tartósan táppénzen vagyok elbocsájthatnak-e a cégtől? 3 éves a munkaviszony 3 hónapja kapom a GYED extrát a munkabérem mellet!
Az mit jelent ha egy volt munkáltatómnál nincs befejező dátum az ügyfélkapumban?
Munkaviszony megszünése napjától hány napig lehet leadni a táppénzes papírt?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!