Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan éredemes eljárni...

Hogyan éredemes eljárni internetes rendelésnél?

Figyelt kérdés
Tehát amikor csomagponton, vagy házhoszszállításnál átveszem a csomagot. Arra gondolok, mi van akkor, ha nem azt kaptam amit rendeltem, mit tehetek.

2019. febr. 7. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
14 napon belül visszaküldheted.
2019. febr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1-es válasza nem pontos: ha interneten rendeltél valamit és nem olyan, mint amit megrendeltél (más színű, stb), akkor 14 napon belül JELEZHETED az elállást az adásvételtől, amit mindenképpen írásban javasolt megtenni az eladó felé (lehet telefonon is, csak annak nincs nyoma). Ezután az eladó elmondja a panaszkezelési módot, reklamációt, hogyan intézzétek. Ha jelezted az elállási jogodat és az eladó tudomásul vette, akkor minél hamarabb küld vissza - úgy, hogy meg is kapja az eladó 8pl. egy sima levél nem jó, csak nyomkövetéses küldemény, rgaszám, stb.


Ezután a kereskedőnek vissza kell utalnia a teljes vételárat + az eredeti postaköltséget.


Mindez, amit leírtam, csak vállalkozó (cég) és magánszemély közötti esetre érvényes, magánszemély - magánszemély közötti adásvételre más vonatkozik.

2019. febr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Továbbra sem bonthatod ki a csomagot azzal a céllal, hogy te ellenőrizd, és nemtetszés esetén a futárnál/csomagponton reklamálj.
2019. febr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És mivan akkor, ha több dolgot rendelek, és valami hiányzik a csomagból? Hogyan bizonyítom, hogy nem volt benne?
2019. febr. 7. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!