Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan csinálnátok biztonságos...

Hogyan csinálnátok biztonságos bitcoin papír walletet ha hosszú idejű hidegen tárolás a cél?

Figyelt kérdés

2019. febr. 7. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Light megoldás:

Kettőt csinálsz belőle. Az egyiket otthon beteszed a széfbe, a másikat elviszed egy megbízható rokonodhoz és ott teszed be a széfbe. Így akkor sem veszik el, ha leég a ház. Van aki szerint laminálni is érdemes, hogy évtizedek múlva is biztosan olvasható maradjon.


Hardcore megoldás:

Belegravírozod egy rozsdamentes acéllapba, azt berakod egy jól záródó műanyag dobozba, és az egészet elásod a kertben. Csak aztán találd is meg :D


Én az elsőre hajtok, csak még nincs széfem. De nemsokára lesz. :) És nem paper wallet lesz benne, hanem a Ledger Nano-m seedje.


Még lájtosabb megoldás, amit már most is alkalmazok (a seed azért megmarad papíron)

Fogod a veracrypt-et vagy valami hasonlót. Csinálsz vele egy titkosított virtuális hard disk-et. A titkosítás kulcsa véletlenszerű és legalább 30 karakter. A kulcsot elteszed Lastpassba vagy más jelszókezelőbe, a titkosított drive-ot meg nyugodtan tárolhatod a felhőben is.

2019. febr. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Egy fontos mozzanata lenne még a kérdésemnek.

Az elvesztés elleni védelem mellett ott van a hackertámadás problémája.

Hogyan csinálhatom úgy hogy biztos lehetek benne hogy nem lopja el közben hacker vagy vírus a címet?

Alapból úgy csinálnám, hogy egy netes wallet készítőn megcsinálom, majd a hálózati nyomtatón kinyomtatom.

De nem lophatja el vírus akár a megcsináláskor, akár a nyomtatóra küldés folyamatában?

mennyire kell óvatosnak lenni? Mondjuk inkább nem vacakolok nyomtatással hanem leírom a képernyőről kézzel? Akkor nem ment át hálózaton s ugyanúgy laminálhatom. Nem szépnek kell lennie a számomra hanem biztonságosnak.

Olyant is hallottam, hogy a wallet elkészítésekor ki kell húzni a netkábelt. De ha én vírus lennék, az ilyenekre is figyelnék, figyelném, csinálnak e walletet és ha nincs net, elmenteném s utána küldeném el.

2019. febr. 8. 10:09
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezt a kockázatot 100%-osan kivédeni csak hardware wallettal tudod.


Minimalizálni szerintem leginkább úgy lehet, hogy frissen installálsz valami lightweight linuxot akár egy fiókban porosodó laptopra, akár egy virtuális gépre és azzal csinálod meg a tárcáidat, amennyire lehet, offline.


Ezt még ajánlom áttanulmányozásra

[link]


Ez a csaj nagyon hardcore, de szintén ír dolgokat, amiket érdemes megfontolni

[link]

2019. febr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Még egyszer átgondolva a választ, felejtsd el a 2 fenti linket. Bár érdekes írások, de egyiknek sem a hideg tárolás áll a középpontjában.


A másik dolog pedig, hogy ha lehet, a fiókban porosodó laptopot válaszd a virtuális gép helyett.

2019. febr. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

S az a legjobb ha nincs neten a wallet létrehozásakor s soha többé nem is lesz?

Pl. valami ősrégi régi elavult gép amire ráteszem a walet készítőt majd a winyot beolvasztom az alumíniumkohóban a biost meg farkasokkal tépetem szét? (Én ha wallet lopó vírus lennék a biosba is beásnám magam s várnám hátha újratelepítenek rám valamit s netet is adnak)

2019. febr. 8. 16:57
 6/11 A kérdező kommentje:

azt jól tudom, hogy ha közben költök belőle akkor utána a maradékot érdemes átküldeni egy olyan címre amiről még sose volt költve s hasonlóan lett létrehozva?

vagyis emiatt azon a gépen amit utána beolvasztok érdemes lenne sok üres walletet csinálni erre a célra?

2019. febr. 8. 17:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Ennyire azért még én sem vagyok paranoiás :) Tegyük fel, hogy egy frissen installált Linux nem vírusos, és a Bios is tiszta. Ha ezt a gépet fél órára netre kötöd amíg a walletet megcsinálod, figyelsz, hogy hova kattintasz, akkor nagyon jó esélyed van rá, hogy nem is lesz az.


A már használt címnek a bitcoinod biztonságához nincs köze, ugyanolyan biztonságos marad, csak a névtelenség sérül. Annyi, hogy ha valakinek már küldtél pénzt arról a címről, akkor ő tudni fogja, hogy az az bizonyos bitcoin-cím hozzád tartozik. És ha egy ember tudja, akkor potenciálisan az egész világ tudja.


Amúgy viszont, ha már nekiállsz paper walletet csinálni, az elég nagy macera ahhoz, hogy érdemes legyen többet is csinálni.

2019. febr. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
"Ennyire azért még én sem vagyok paranoiás :) Tegyük fel, hogy egy frissen installált Linux nem vírusos, és a Bios is tiszta. " Hát ha ez utóbbiról nem nagyon vannak fogalmaim, akkor jobb, ha inkább paranoiás vagyok egy rövid időre míg mindezt megcsinálom...
2019. febr. 11. 09:45
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha kétségeid vannak a BIOS tisztaságával kapcsolatban, még mindig megteheted, hogy letöltesz egy tisztát és felülírod vele a régit. Nem nagyon értek ehhez, de asszem az alaplap gyártójának a holnapján kell körülnézni letölthető bios verziókért. Maga az update relatív egyszerűnek tűnik.


[link]

[link]

2019. febr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

van egy galaxi minim. ha letöltök rá wallet gyártót, lekapcsolom a wifit és készítek walleteket majd gyári visszaállítást csinálok vele az tökéletes?

(laptop nincs a fiókban)

2019. febr. 11. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!