Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor jön már meg a levelem?...

Mikor jön már meg a levelem? Többi lent

Figyelt kérdés
Egy nagyon fontos dokumentumom budapesten marad amit hétfőn kellett volna leadjak. Ismerősömet, akinél maradt a dokumentum, megkérte , hogy póstázza el. Szombaton feladta elsőbbségivel/sűrgösségivel. Számítottam arra, hogy mivel sem a Szombat sem a Vasárnap nem munkanap, ezért nem fog megjöbbi, csak hétfőn. Hétfőn reggel mielőtt mentem munkába megnéztem, sehol semmi. Bementem munkába tök nagy égés volt, de szerencsére tudtam haladékot kérni keddre. Kedd reggel megnéztem mielőtt elindultam, még mindig semmi. Még kínosabb volt, a főnök már tista ideges volt rám, még el is kérezkedtem megnézni aznap kedden, 10 körül, hátha megjött azóta. Megnézem még mindig semmi. Már szinte órdítva mondta, ha holnap nem lesz itt, következményei lesznek. Erre ma reggel, szerdán megnézem na vajon itt van? Hát persze, hogy nem!:) Itt remegek, alig merek bemenni munkába, hogy mi fog ott fogadni, közben nem is az én hibám. Mikor a jó istenbe fog megjönni a levelem? Ismerősöm több ezret kiadott, azért hogy elméletileg 1 nap alatt kihozzák, erre eltelt 5 is. Mielőtt elküldte volna küldött egy fényképet, a levélről és jó címet adott meg, szóval tényleg nem értem. Köszönöm Magyar Posta, miattatok fognak kirugni :)

2019. febr. 13. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

" Ismerősöm több ezret kiadott, azért hogy elméletileg 1 nap alatt kihozzák, erre eltelt 5 is. "


1.- magad is írtad, hogy szombaton adta fel, tehát vasárnap NINCS posta. Nem tudom, Neked hogy jött ki az 5 nap, de azóta 2 munkanap, 3 naptári nap telt el, és a 4.-ik nap reggelén vagyunk - ma simán megjöhet.


"Szombaton feladta elsőbbségivel/sűrgösségivel.... több ezret kiadott, "


2.- Az elsőbbségi levél még felemelt postai díjjal sem kerül több ezer ft-ba.


"Egy nagyon fontos dokumentumom budapesten marad amit hétfőn kellett volna leadjak...Köszönöm Magyar Posta, miattatok fognak kirugni :)"


Nem, nem a Magyar Posta miatt fognak kirúgni, hanem azért, mert TE Budapesten felejtetted a dokumentumot.

Nem az a gond, hogy egy fontos dokumentumot elfelejtettél elvinni - ez is, de ez minden emberrel megeshet - hanem az, hogy másokra mutogatsz.

Hiába adta fel az ismerősöd szombaton, sem szombaton, sem vasárnap nem mozdul egy tapodtat sem a levél - hétfőn eleve nem is kaphattad volna még meg.

Amúgy az elsőbbségi levél kézbesítését a posta 2 munkanapra vállalja, az ajánlottét 5 munkanapra.

Reggel meg hiába nézegeted a postádat, mert a postás délelőtt jár - mondjuk a 10 órát sem értem, mert én biztos kora délután néztem volna meg.


Végezetül nem tudom, mi az a fontos dokumentum, de hacsak nem egy erkölcsi bizonyítvány, akkor nem tudom, miért akar a főnök emiatt kirúgni - lehet, nem is lenne olyan nagy baj, ha ilyen munkahely...


Mikor jön meg a leveled? Bár nem vagyok Magyar Posta, de mondjuk ma.

2019. febr. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha szombaton adta fel, és te magad írod, hogy nem munkanap, miből gondoltad, hogy hétfőn megkapod? Ha szombaton adsz fel levelet, az olyan, mintha hétfő délután kettőkor csattognál be a postára. Még a kedd reggelt se értem - nem tudom, nálatok hogy van, több albérletben is laktam már, 10-11-dél előtt nagyon ritkán jött csak postás. Ugyanez ma reggel - ha tegnap délután nem volt még a postaládádban, ki vitte volna oda reggel 7-ig? Ma már reális, hogy megérkezik.

Én amúgy múlt héten vagy azelőtt adtam fel egy levelet Budapestről vidékre, se elsőbbségi, se semmi, 3 (munka)nap múlva ott volt.

2019. febr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ok
2019. febr. 13. 12:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első hozzászólóval, ne mutogass másra.

Ha a levelet elsőbbségi és ajánlott küldeményként adta fel a barátod, akkor azt már február 1-től követheted a posta.hu nyomkövetés felületén. Nyilván egy fontos dokumentumot csak így szabad feladni.

Legkésőbb szerdára meg kellett kapnod, megérkezett?

2019. febr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ha szombaton adta fel akkor is meg kellett volna érkezzen hétfőn, mert az hogy a posta du. 4kor bezár, az nem azt jelenti h a levelek ülnek és várnak. azok amiket felvettek, aznap továbbitva is lesznek a körzeti elosztóközpontba, ahonnan hétfő reggel kiküldik a kézbesitőpostára. ha hétfőn véletlenül nem érkezik meg, akkor kedden mindenképp ott kellene lennie, de majdnem biztos vagyok benne hogy hétfőn már a postán kellett lennie. ha ajánlott elsőbbségi, akkor tudod nyomonkövetni.
2019. febr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!