Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkanélküli segély 3 hónap...

A munkanélküli segély 3 hónap ha én 1 hónap után találok munkát akkor a maradékot kifizetik?

Figyelt kérdés
az egyik barátomnak kb 2 éve kifizették
2019. febr. 15. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
A maradék 80%-át, ha kéred, kifizetik.
2019. febr. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De csak akkor fizetik ki, ha lejárt az új helyen a próbaidőd és maradsz tovább munkaviszonyban, valamint utána min. 1 évig nem leszel jogosult az álláskeresésire, csak azután, ha megint lesz 360 nap biztosítotti jogviszonyod - azaz végigdolgozod az 1 évet.
2019. febr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2019. febr. 16. 04:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell megvárni a próbaidő végét. Egy hónapja intéztem, friss az infóm. Azt kell megvárni, hogy leteljen a 90 nap, amíg kaptad volna az álláskeresésit. Tehát ha megítélték január 20-tól április 18-ig (nem számoltam ki pontosan, csak hasra ütöttem), és február 20-án kapsz munkát, akkor a február 21-április 18 közti rész 80%-át kérheted. Ehhez a munkáltatónak ki kell töltenie egy nyomtatványt (nekem a munkaügyiben automatikusan adták, mikor jeleztem, hogy találtam munkát), és ennek a keltezése legkorábban április 19 lehet. Itt azt igazolja a munkáltató, hogy határozatlan idejű, legalább 4 órás szerződésed van. Ezzel a papírral személyesen be kell menni a munkaügyibe, nem lehet se postázni, se meghatalmazással.

Én is így kaptam meg maradék összeget, még bőven próbaidő alatt. Kb egy héten belül utaltak is.

2019. febr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen sokat segítettél
2019. febr. 17. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!