Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez jogos volt a BKK Zrt. -től...

Ez jogos volt a BKK Zrt. -től vagy alcégétől, a Bökk kft. -től?

Figyelt kérdés
Volt néhány pótdíjazásom,a nagy részét tavaly június elején rendeztem átutalással.Írtam a követelés kezelőnek,ha van még tartozás értesítsenek.Nem kaptam semmilyen levelet,így elmentem a központi BKK irodában,ahol 1 tartozást láttak azt rendeztem is helyben.Volt egy kisebb para mert elvileg megváltozott a bankszámla számuk a másfél évvel azelőttihez,de megnyugtatott az úriember,hogy beèrkezett illetve más összeg nincsen.Érdekes módon szeptemberben megkerestek,hogy van egy pótdíjazás.Ezt az összeget decemberben rendeztem,egy összegben,a közleményekben a már megszokott ügyszámokat(+személyi ig.szám,lakcím) tüntettem fel.Erre fel tegnap kaptam fizetési meghagyást,ugyanerről az összegről.Írtam a BKK-nak,Bökk-nek is eddig válaszra se méltattak.Csatoltam a banki utalásról a tranzakciós igazolást,de félek,hogy ráterhelik az ingatlanomra,inkasszózzák a számlámat dupla összeggel stb.Mit lehet tenni ilyen esetben?Amugy amikor megbüntettek nem volt állásom,csak gyesen voltam,de 2 éve dolgozom folyamatosan és bérletet is veszek,mielőtt valaki szidni kezdene😉

2019. febr. 19. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Meg kell támadni a fizetési meghagyást, akkor per lesz belőle. Ha a BKKnak van esze nem fog pereskedni, mert ott vannak nálad a bizonyítékok, hogy rendezted a tartozást.
2019. febr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
A BKK-nál csak hülyék dolgoznak, nem tudtad, kérdező? Az ország szégyene a cég.
2019. febr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyes jól mondja, ellentmondást kell előterjeszteni a fizetési meghagyás ellen, lehetőleg az azt kibocsátó közjegyzőnél. De vigyázz, mert csak néhány napod van rá, különben jogerőssé válik és olyan, mintha elvesztetted volna a pert, jön a végrehajtó, akit aztán már semmi nem fog érdekelni. Ott vannak a részletek a fizetési meghagyás végén is, hogy meddig lehet. Azonnal ugrás, mert jellemzően nem is fogad a közjegyző azon a napon, amikor bemész hozzá, hanem későbbre ad időpontot. Ne csússz ki a határidőből.
2019. febr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy írják: A KÖZJEGYZŐNÉL kell ellentmondani 15 napon belül. Azért a közjegyzőnél, mert a BKK már kiadta - ugyan majd le tudja valamikor állítani, de akkor meg a közjegyző díját akarják megfizettetni Veled.

Így a legegyszerűbb és leggyorsabb, ha a közjegyzőnek ÍRÁSBAN ellentmondasz, csatolva a befizetések fénymásolatát. Ha közel van, akkor meg kell nézni a félfogadási időt és szintén írásban ellentmondani: nem baj, ha nem fogad, van nekik ügyintéző/titkárnőjük, azzal átveteted az ellentmondást és kérsz erről papírt, hogy átvette.

Ha nem tudsz személyesen bemenni, akkor elsőbbségi ajánlottan add fel, ezzel tudod bizonyítani a feladás dátumát, ha a 15 napba még beleférsz:


"Mi történik az fmh kézbesítése után?


Amennyiben a kötelezett a jogosult követelését elismeri vagy arra nem nyilatkozik, a fizetési meghagyás a kézhezvételt követő tizenhatodik napon jogerőssé válik. Ha a jogerő ellenére a kötelezett nem fizet, a jogosult végrehajtást kezdeményezhet a fizetési meghagyásban megjelölt összeg tekintetében.


Ha a kötelezett a jogosult követelését nem ismeri el, azaz annak kellő időben (akár részben) ellentmond, az eljárás az ellentmondással érintett részben perré alakul. Ekkor az eljárás kikerül a közjegyző hatásköréből, s mint peres eljárás, a bíróságon folyik tovább. Az ellentmondást az eljáró közjegyzőhöz kell megküldeni a fizetési meghagyás kézhezvételét követő tizenöt napon belül"

2019. febr. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,tesom kinyomtatta nekem a befizetésről a bizonylatot,kérek még a bankban is papirt,aztán elküldöm még a héten.Remélem ez elég lesz.
2019. febr. 20. 14:07
 6/8 A kérdező kommentje:
2#-es válaszoló Az tutti,bár itt szerintem ez a nyavalyás csicska követelés kezelő hibázott,de azèrt a BKK is elmehet a melegebb éghajlatra.
2019. febr. 20. 14:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem a követeléskezelő hibázott, mivel ők azt csinálják, amit a BKK átadott nekik.

Eléggé egyértelmű, hogy a BKK-nál nem tudja a jobb kéz, mit csinál a bal és bár decemberben rendezted, lehet, ott nem könyvelte le valaki és valamikor januárban átadták a követeléskezelőnek. Az meg csinálta a dolgát...

2019. febr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja igen,emailben kerestek meg,de akkor nem tudtam volna rendezni,csak részletekben,viszont nem kaptam meg,így ha változott az ügyszám,akkor nem volt tudomásom róla..Igaz,akkor hol van az az összeg,amit elutaltam,kötelesek lettek volna visszautalni nem?Az a baj,hogy lehet ezen a francos ügyszám miatt bukom.(Bár anno amikor elöször kerestem meg őket,higy fizetni akarok,a személyi igazolvány számomat adtam meg csak,az alapján megtudták mondani,mi merre hány méter)
2019. febr. 20. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!