Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogos-e az azonnali felmondás?

Jogos-e az azonnali felmondás?

Figyelt kérdés
Postai kézbesitő vagyok egy éve. Multhéten elment egy kolléga, akinek a területét nekem kellett átvenni. helyettes kézbesitő vagyok, tehát ezzel nm lenne gond. ellenben ez elég nagy külterületi rész, ahol betanitás nélkül nem lehet minden cimzett megtalálni. nagyon sokat nem lehet, erdőben kell közlekedni, hegyoldalban, rossz útviszonyok mellett és a helyrajzi számok, házszámok, nincsenek sok helyen feltüntetve, igy nem tudok eligazodni. nagyon lassan haladok a munkával, mert sok levélen csak hrsz van, utcanév nincs. napi szinten fejfájással küzdök, mert próbálom csinálni, de gyülnek a levelek, van kolléga aki besegit, de az is csak tűzoltás. több láda sima és ajánlott levélről beszélünk, ami nem ér ki a cimzettekhez, mert nem tudok hely és név ismeret nélkül dolgozni. a kilépő kolléga kitöltötte a felmondási idejét, ez alatt engem be kellett volna tanitania, de ehhez járművet erre az időre nem biztositottak. jogos ha azonali hatállyal felmondok?

2019. febr. 15. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem. Akkor lenne jogos, ha nem kapnál fizetést. Így csak sima felmondással távozhatsz.

Még az sem "verhető rá" a munkáltatóra, hogy nem biztosítja a munkavégzésedet, mert, mint írod, kapsz kisegítőt is.

Tudom, hogy nagyon nehéz így, én újságkihordóként jártam így régen - de az azonnali hatályú felmondást törvény szabályozza és ez az eset nem tartozik bele.

2019. febr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
a kisegitő nem konkrétan az én munkámat segiti,(nem velem együtt) csak egy-egy területrészt csinál, vagy magyaráz nekem, de utána én egyedül dolgozom, és nem tudom elvégezni a napi feladat nagy részét, nagyon sok anyagot viszek vissza. és mindezek után le vagyok hordva, hogy miért nem mennek ki az elsőbbségi levelek?
2019. febr. 15. 19:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Amit az első írt, az helytálló. A rendkívüli felmondás nem erre van. Attól még lehet rendkívülizni, csak majd beperelnek kártérítésért, meg is nyerik, aztán majd pengethetsz az új helyen kapott fizetésedből amit ha más nem, letiltanak.
2019. febr. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!