Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés

Milyen kötelezettségek elé állíthat a munkáltató alkalmi szerződés esetén?

Munka közben dugta elém a papírokat kedves leendő főnököm. Nem olvastam át gondoltam egyszerű alkalmis papírforma szerinti szerződés. Vicc: ha ezen szerződés megszűnik, 5évig nem dolgozhatok a szakmámban, sem olyan cégnél aki ezzel foglalkozik, máskülönben 10misi kártérítést kell fizetnem a munkáltatónak. Ez mennyire életszerű?

márc. 6. 00:27  Privát üzenet  

A válaszok
Aláírtad? Igen. Egy polgári per keretében kiderül.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont márc. 6. 00:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kötelezhet erre egy egyéni vállalkozó? Alkalmi munkaszerződés keretében? Ami ráadásul tele van helyesírási hibákkal.

# 2/5Időpont márc. 6. 01:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Honnan tudná meg például hogy másnál dolgozom e munkakörben? Vagy hogy vállalkozást indítok? Amúgy köszönöm a válaszod!

# 3/5Időpont márc. 6. 01:11 Privát üzenet
Nekem kamunak tűnik, max titoktartásra kötelezhet, de mindenképp nézesd át egy jogásszal, mielőtt máshová mennél utána dolgozni, ennyit megér.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont márc. 6. 02:40 Privát üzenet
Igaziból a vicc az, hogy aláírtad, de nem olvastad el. Mostmeg probálsz vergődni, hogy ezért meg azért nem érvényes.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont márc. 6. 09:50 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Alkalmazhat-e engem egy munkaadó a tudtom nélkül?
Hol tudok érdeklődni munkáltató kötelezettségeiról jogokról törvényekről?
Mennyi idő kb mire a munkáltató kiadja nekem a kilépő papírjaimat?
Mennyibe kerülhet az ha egy jogász megfogalmaz nekem egy munkáltató és munkavállaló közötti szerződést?
Határozott idejű munkaszerződésnél ha felmondok idő előtt, abból származik valamilyen károm?
Határozott idejű szerződésem volt, melyet a munkáltató megszüntetett a szerződés lejárta előtt. Mennyi ideig jár ilyen esetben a cafeteria? Az előző évi bónusz a munkaviszonyom...

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!