Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Alkalmazhat-e engem egy...

Alkalmazhat-e engem egy munkaadó a tudtom nélkül?

Figyelt kérdés

Az esetem elég kacifántos:

Az apán fel akar venni engem a saját cégébe (Bt.), mint ál-alkalmazott. Konkrétan nem adna semmilyen munkát, csak papíron alkalmazna. Azért tenné, mert így egy pályázaton keresztül valamilyen plusz pénzre tehet szert a cége.


Én nemet mondtam neki, több okból is. Egyrészt, mert nem tudom, hogy ez legális-e egyáltalán, másrészt, mert eleve nem vagyok túl jóban apámmal, és nem akarom, hogy így keressen pénzt belőlem. Plusz elvileg nagy tartozása is van.


Nagyon durván kiborult, hogy nemet mondtam, hiszen így sok pénztől esett el. Úgyhogy konkrétan kinézem belőle, hogy odafirkantaná az én aláírásom, és felvenne a tudtom nélkül.

A kérdésem: Meg tudja-e ezt tenni a tudtom nélkül? Hogyan tudok utána nézni, hogy valaki alkalmaz-e? (...Mert alapból adószámos magánszemély vagyok, művészeti munkákból élet.)



2019. márc. 2. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha pályázaton keresztül akarja megszerezni a plusz pénzt, be kell jelentenie. Az ügyfélkapudban meg tudod nézni, van-e bejelentett munkaviszonyod az adott cégnél.
2019. márc. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Tipik magyar vállalkozó. Munka az büdös de a pályázati pénzek lenyúlása az megy...
2019. márc. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapun keresztül meg tudod nézni, hogy melyik munkáltató mikortól jelentett be magához, mint munkavállalót. Még azt is meg tudod nézni, hogy milyen bért számfejtett Neked egy adott hónapban.


"Meg tudja-e ezt tenni a tudtom nélkül?"

Ha olyan beállítottságú, akkor igen. Még alá is írja helyetted, ami hamisítás, és a törvény bünteti.

2019. márc. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tartós munkanélküliek elhelyezkedési támogatása, felvesz téged és 10-18 hónapig kapja pályázati pénzként a teljes béredet és a járulékokat.


Neki ebből akkor van haszna, ha:

1. a papíron szereplő béredet megtartja magának

2. megegyezés szerint megoszlik kettőtök között a "fizetés"

3. ténylegesen dolgozol neki és 1 fillérjébe sem kerül, hiszen támogatás

4. ezt a pénzt teljes mértékben neked adja és dolgoznod sem kell, neki meg nem kell eltartania a lusta léhűtő kölkét, aki így papíron tapasztalatot is szerez

2019. márc. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megteheti, magánokirat hamisítások mellett.

A pályázatnak nyilván feltétele, hogy x számú stat létszám kell, tehát bt önmagában még ha mindkét tag is dolgozik benne, de nem munkaviszonyos, akkor bukó.


Utolsó nagyon el vagy tévedve:


Tartós munkanélküliek elhelyezkedési támogatása, felvesz téged és 10-18 hónapig kapja pályázati pénzként a teljes béredet és a járulékokat.


100% bértámogatás max 3 hónapig jár. Ezután már csak 70% és Szocho, illetve utiktg.



Neki ebből akkor van haszna, ha:


1. a papíron szereplő béredet megtartja magának

( Nem tudja megtartani magának, max csak akkor, ha a bérjegyzéket aláhamisítja minden hónapban, meg a házpénztárból való kifizetést és azok igazolását )


2. megegyezés szerint megoszlik kettőtök között a "fizetés" ( Továbbfoglalkoztatási időszakban is? :-) )


3. ténylegesen dolgozol neki és 1 fillérjébe sem kerül, hiszen támogatás

( Mivel a támogatás nem 100%-os , ráadásul utófinanszírozott, így neki az első tejes havi bért és járulékot ki kell fizetnie, ahogy minden hónap 12-ig a teljes időszak alatt, aminek a 70%-át majd hó végén visszakapja a MÁK-tól. Emellett ahány hónapra kap támogatást, annak az 50%-val továbbfoglalkoztatási kötelezettsége áll fenn, teljes bérel és járulékkal. ( pl. 8 havi támogatás esetén, 4 hónap kötelezően állományban tartás, statisztikai lészám fenntartása - és akkor ott is vagyunk ahol a kérdező, pályázati feltételeknél - . Egy évből 4 hónapot teljes egészében neki kell finanszíroznia zsebből.)


4. ezt a pénzt teljes mértékben neked adja és dolgoznod sem kell, neki meg nem kell eltartania a lusta léhűtő kölkét, aki így papíron tapasztalatot is szerez

( Eltartja a bértámogatás, támogatásból nem fedezett, ráeső részével)

2019. márc. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!