Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az hogy lehet, hogy csak a...

Az hogy lehet, hogy csak a régi tízezreseket nem vonják be?

Figyelt kérdés

Találtam itthon két db régi tízezrest. Gyorsan utánanéztem, hogy lehet-e még vele fizetni, de az mnb honlapja szerint igen. [link]


Remélem tényleg ìgy lesz és a gyógyszertárban elfogadják holnap.


Viszont miért csak ezt az egy régi címletet lehet használni a régiek közül? A többi hamar bevonták.Már az ötszázasnak is megvan a bevonási időpont.


2019. márc. 6. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
Azért mert alegnépszerűbb címlet bűnözői körökben és nyilván M Lőrire furán néznének ha 10 bőrönd régi 10 ezressel beállítana alegközelebbi postárahogyjött beváltani a lóvét.
2019. márc. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, mindenhol elfogadják, sőt! - még nem is döntöttek a bevonásáról.

Annyira forgalomban lévő címlet, hogy nekünk az OTP automata rendszeresen régi 10 ezreseket ad pénzfelvételkor :-)

2019. márc. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, hogy év végén bevonják.

[link]


Remélem az ATM-ek is mielőbb abbahagyják, hogy régi 10-esben adják ki a pénzt. Nekem is állandóan magyarázkodni kell. (Amúgy fizesd vele a csekkeket postán, ott akkor is elfogadnák, ha már be lenne vonva.)

2019. márc. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!:) Próbáltam túladni minden régi címleten, de itthon még volt egy kis tartalékom, ott maradt 2 db régi tízezres. Ma màr nem jutottam el a gyógyszertárba, de akkor fizetek vele nyugodt szívvel. Köszi nektek még egyszer!!
2019. márc. 7. 17:13
 5/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy egy szó nèlkül elfogadták a gyógyszertárban! Köszönöm még egyszer a válaszokat!
2019. márc. 13. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!