Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rajz eladásáért megbüntethetnek?

Rajz eladásáért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem rég pár hónapja hobbiból elkezdtem tetoválásokat rajzolni amiket instagramra töltöttem fel.Az egyik nap észrevettem hogy valaki pénzért árulja a rajzait instán, ezért úgy gondoltam hogy én is megpróbálom. Eleinte csak hobbi szinten rajzoltam de később kiderült hogy egész szépen tudok vele keresni. Külföldi embereknek adok el rajzokat Paypal-on keresztül,amivel többszázezret keresek havonta,viszont az a problémám hogy nem tudom hogy ez így legális-e? Mármint ezért ugye nem zárnak börtönbe vagy ilyesmi? Kell ehhez valamilyen engedély? És ha igen, hol lehet szerezni és hogyan?

A válaszokat előre is köszönöm.



2019. márc. 14. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
De megbüntethetnek, mivel feketén szerzett jövédelmed van. Keress egy könyvelőt, hogy legalizáld a tevékenységed.
2019. márc. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

Igen, ez ugyan olyan jövedelemnek felel meg akár neten akárhol árulod is öket.

Erre vállalkozást kell nyitnod és mint egy akármilyen más munánál adózni kell. Ha valaki észre veszi, vagy feljelent nagyon magas büntetés fog járni.


Viszont elöre lépni sem tudsz ha nem vagy számla képes. Èn régóta nagy rajongója vagyok egy fiatal illusztrátónak, és szerettem volna a cégemnek egy képet töle, de nem számla képes, és ennyi pénzt nem adok ki ha nem tudom a könyvelésembe bele tenni.

2019. márc. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Bizonyos értékhatár felett kell adózni.
2019. márc. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Gazdasági tevékenységet végzel, amihez "engedély" szükségeltetik. A NAV képez a tevékenységre adószámot, tulajdonképpen az az engedély.


Könyvelővel, könyvelőirodával egyeztess, hogy milyen legális módon tudsz gazdasági tevékenységet végezni.


Ha belefutsz egy próbavásárlásba (NAV ellenőrzési osztálya inkognitóban), nagy gondot akasztasz a nyakadba. Ezt nem tudod kimagyarázni!!!

2019. márc. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Adószámos magánszemélyként is kezdhetsz - talán. Nézd meg ezt:

[link]

2019. márc. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!