Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Álláskeresési járadék hogy...

Álláskeresési járadék hogy működik?

Figyelt kérdés

Február 18-án meg szűnt a munkaviszonyom.Itt 11 hónapig dolgoztam.Előző munkahelyemen szintén egy ilyen 12-14 hónap-ot.Úgy tudom hogy az utolsó 3 évben ledogozott napok után jár ez az egész.

Viszont ma már március 14-en van vártam hogy hívjanak a másik munkával kapcsolatban de még nem hívtak így most már holnap az az 15-én át megyek a munkaügyre ezt meg igényelni.Veszítettem valamit a ki esett idő miatt ? Hogy nem egyből mentem?



2019. márc. 14. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem veszítettél semmit. Jól tudod, az utolsó 3 évet nézik, viszont az igénylés napjától számolnak vissza. Tehát a te esetedben most is kb 2 év munkaviszony után fogod majd kapni az álláskeresésit, meg akkor is, ha már 3 hete megigényelted volna.

(Csak zárójelben, az ugye megvan, hogy holnap munkaszüneti nap lesz?)

2019. márc. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet az elsővel, ugyanis az eddigi munkanélküli időszakra már elbuktad a pénzed. Az igaz, hogy a jogosultsági időd nem csökken, de feltételezhetően ugyanakkor találsz munkát, mintha már korábban bejelentkeztél volna, és ha van munkád, akkor tovább nem jár. És mivel ennek az egésznek van egy maximum ideje (90 nap), nem érdemes tartogatni a napokat későbbre. Érdemes rögtön a munkaviszony megszűnését követő napon bejelentkezni, és ha találsz munkát, kijelentkezni, mert csak így tudod kimaxolni a járadékot. Hozzáteszem, ha találsz munkát, akkor a fennmaradó rész 80%-át folyósítják a kérésedre, azt is érdemes kikérni, hiszen, mint írtam, ezt nem igazán lehet halmozni.
2019. márc. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó, igen, nyilván, ha március 20-ával talál munkát, akkor kevesebb pénzt fog kapni, ha csak 18-á igényli, mintha megtette volna egy hónappal korábban.
2019. márc. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az álláskeresővé válást (járadék igényt) megelőző három éven belül legalább 360 nap jogosultsági idővel rendelkezel, akkor vagy jogosult járadékra.

10 jogosultsági nap 1 napnyi álláskeresési járadékra jogosít.


Az, hogy később jelentkezel, annyiban változtat a dolgon, hogy a járadék összegének megállapításához az igényt közvetlenül megelőző 4 (teljes) naptári negyedévben elért munkaerő-piaci járulékalapot képező jövedelmet vesznek figyelembe. Ha negyedévet 'ugrottál' e miatt, akkor más lesz az alapod, mintha az előző negyedévben jelentkeztél volna.


Nálad még ez sem adott, hiszen a február és a március is ugyanabban a negyedévben van.

2019. márc. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!