Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A napokban ellopták a bankkárt...

A napokban ellopták a bankkártyás, és ellopták a pénzt, várhatók, hogy vissza kapom?

Figyelt kérdés
Nem vettem eszre, hogy nincs meg, mert nem volt ra szuksegem, es a tobbi iratom mellett volt, azok pedig hiánytalanul megvoltak. Tegnap sorban jott az SMS, hogy a bet365-re fizettek be a kártyámmal, minden penzt leszedték rola. A supportnak irtam, meg nem érkezett valasz. Mi a teendő meg ezeken felül az ugyben, es mennyi az esélye annak, hogy en ezt a bet-tol visszakapom, mert visszaéltek a kartyammal?

2019. márc. 17. 12:02
1 2
 1/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
44%
Ami biztos: ahhoz, hogy visszakaphass bármit is, rendőrségi feljelentésre lesz szükséged. Addig semmi sem bizonyítja a bet felé, hogy nem (pl meggondolatlan) ajándék volt, hanem visszaélés.
2019. márc. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a rendőrségen nagyobb ügyekkel sem foglalkoznak, netes csaló áldozata lettem 5 eve, es velem egyutt meg sokan mások, abbol sincs azota se semmi, lopott telefonokkal sem szoktak tudtommal foglalkozni. Meg aztan évekig járhatnak emiatt tárgyalásokra is
2019. márc. 17. 12:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenekelőtt a bankodnál telefonon tiltsd le a kártyádat, ha még nem tetted meg. (Nem kell hozzá telefonos szerződés sem.) Ezzel egyidejűleg amikor letiltod, mindjárt sorold is fel telefonon azokat a kártyás tranzakciókat, amiket nem te indítottál és hogy ezeket szedjék vissza, mert nem voltál. ("Nem jóváhagyott fizetési művelet").
2019. márc. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha így állsz hozzá, hogy a rendőrség úgyse foglalkozik vele, akkor nem tudom, mit vársz.


Majd bemondásra visszaadják neked a pénzt, amit lehet hogy te utaltál át?


Igenis foglalkozni fognak vele, de ha egyszer korábbi ügyeidben nem találták a tettest, akkor mit vársz? A feljeletés nélkül semmire sem mész, és ahogy írták, az sms pillanatában hívni kellett volna a bankot, így még arra is lett volna esély, hogy a tranzakciót visszavonják. Talán még most is, ha az illető nem játszotta el már most összes pénzt.

Tudtommal a bet365 itthon tiltott, de valószínüleg van rá lehetőség - akár nemzetközi együttműködéssel is - hogy a hatóság kikérje, hogy erről a számláról kinek a regisztrációja lett feltöltve.

Nem veszett ügy, csak nem bemondásra fog megoldódni, hanem hivatalos úton!

2019. márc. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szombati napom hiaba hivogatom a bankot
2019. márc. 17. 17:22
 6/11 TappancsMancs ***** válasza:

Szerencsére kártya estén jobbak a visszaszerzési lehetőségek. De azonnal tiltasd le telefonon és menj be amilyen gyorsan tudsz a bankba, ott majd mondják tovább.


Hivatkozhatsz a chargeback eljárás igényedre is, de tudni fogják maguktól is. A chargeback eljárás lényegében azért is hatékony, mert nem az összeg célállomásával "vitatkozik", hanem a számlatulajdonos utasítására visszavonja a tranzakciót. És hogy ez jobban érthető legyen, ez nem rendőrségi és jogi közreműködéssel történik, hanem te mint számlatulajdonos kérsz egy intézkedést a banktól.


(ejsd: csardzsbek)


Szóval telefon, tiltás és uzsgyi be ahogy tudsz.

2019. márc. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem hiába hívod a bankot!


Ugye, hogy utána sem néztél, és meg sem próbáltad?


7/7, 24/24 van hívható vonala iylen esetekre minden banknak!!!

2019. márc. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
<facepalm>
2019. márc. 18. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi lett végül az ügy végkimenetele kérdező?
2019. máj. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
tobbszor leveleztem a bet365-tel, akik azt mondtak visszautaljak, meg nem tortent meg azota sem, a bank fele jeleztem, visszautaltak az osszeget, majd egy honappal kesobb, mikor mar elkoltottem/nem ugy kalkulaltam a dolgokkal, kuldott a bank egy levelet, hogy elore visszautaltak ugyan, de most kezdik kivizsgalni, ha nem erzik jogosnak, hogy visszakertem, fizethetem vissza...
2019. máj. 12. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!