Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ami 1990-ben 100, -Ft volt,...

Ami 1990-ben 100, -Ft volt, az ma mennyi pénz lenne?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy 29 évvel ezelőtt 100 forint nem volt egy egetverő összeg, de nem is aprópénz. Vajon ma reálértéken hány forint felelne meg az akkori 100-nak?

2019. márc. 20. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ, hogy nézed. Az inflációkalkulátor szerint ami akkor 100 forint volt, az ma kb. 1640.
2019. márc. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Akkoriban nagyon nem mindegy, hogy az év melyik vége, mert volt olyan, hogy az 1 Ft 50 filléres villamosjegy holnapután már 18 Ft-ba került.
2019. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Én két nullát odatennék. Száz forintért egész szépen bevásároltam. Ma egy tízessel nem nagyon merek ugrálni.
2019. márc. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát azért az se mindegy, hogy milyen termékekhez viszonyítod. A kaja az olcsó volt. De például akkoriban a szüleim olyan másfél millióért vettek egy pesti lakást.

Most ha ehhez két nullát hozzáteszek, akkor kijönne, hogy nekem 150 milliót érő lakásom van :P

Amennyit meg nyilván nem ér ez a panel, bár így is szépen növekedett a nominális értéke.

2019. márc. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na azért túlzásokba ne essünk. Amit akkor 100 forintért kaptál a boltban (átlagos élelmiszer bevásárlás) az ma se kerül 10 ezerbe.
2019. márc. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kaja azért ténylegesen olcsóbb volt a mai árakhoz viszonyítva, mert annak nagy részét hazai állami gazdaságok termelték, és nyilván még nagyjából az is meg volt határozva, hogy mennyiért adhatják. Itthoni boci csoki, karaj, trappista sajt stb. volt. A külföldi cucc, mint pl. banán, kávé, Stollwerk csoki nyilván sokba került már akkor is.
2019. márc. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kb 10 x-es a szorzó - itt van 2 cikk az akkori árakról:


[link]

[link]

2019. márc. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

100 Ft-ért szépen bevásároltál?

Na ez se igaz...


Akkoriban voltam kisiskolás, már tudtam számolni, már volt lakáskulcsom, elengedtek otthonról egyedül.

Papír ötvenessel küldtek le a boltba egy pohár tejfölért - mást nem vettem belőle!

Lehet, hogy 29 vagy 39 ft volt, nem tudom, de a tejfölre tisztán emlékszem. :)

Hogy 100 Ft-ból nem vásároltál be, az hótziher!

2019. márc. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!