Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ténylegesen kevesebbet költ...

Ténylegesen kevesebbet költ az, aki kártya helyett készpénzt használ?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben rengeteget költök, jellemzően kártyával fizetek. Látszata nincs annak, hogy ennyi pénzt elverek, ezért is szeretnék visszább venni ezzel a technikával.
2019. ápr. 7. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Igen. Nem látod mit koltesz
2019. ápr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Az az egyik ok amit az első ír. Ha a kezedből adod ki az 5-10 ezer forintot akkor "jobban fáj", meggondolod. Ha csak lehúzol egy kártyát, az könnyebb és gyorsabb. Na meg a számládat is fent kell tartani, az is 5-15.000Ft évente.
2019. ápr. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szecessziós Vájling ***** válasza:
Töltsd le rendszeresen a netbankból a számlakivonatot és vezesd át Excelbe (vagy van olyan bank, ahol eleve Excelként lehet letölteni). Ha látod a számokat költekezés előtt, akkor jobban meg fogod gondolni.
2019. ápr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább személyiség kérdés. Én például ahol lehet, kártyával fizetek, nem szeretem a készpénzt, de ugyanúgy meggondolom vásárlás előtt, hogy tényleg kell-e az a valami. Nem költök többet kártyával, mintha készpénzzel fizetnék.


Annyi hátránya van csak, hogy nincs olyan, hogy "nincs nálam elég pénz", mert a kártyával mindig ki tudom fizetni. De ezt fegyelemmel lehet ellensúlyozni.

2019. ápr. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem tokmindegy mivrl fizetek mobil appal iroma kiadást
2019. ápr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekedis wgy mobilappot javaslok ha aba irsz mindnet akkor faj minden költés
2019. ápr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez kb hasonló ahhoz, hogy állítólag többet tudsz spórolni ha hónap elején félreteszel és csak a maradékot költöd.

Biztos ez is, az is igaz sokakra, de van akire nem.

2019. ápr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:
Ha odafigyelsz, mire költesz akkor teljesen mindegy, hogy kártyával vagy készpénzzel fizetsz, de ha nem látod át, akkor tényleg jó lehet legalább pár hónapig excelben vezetni minden költést.
2019. ápr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!