Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit elemezzek a munkaerőpiacon...

ISW kérdése:

Mit elemezzek a munkaerőpiacon belül? Szakdoga.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A szakdolgozatom témája a munkaerőpiac, viszont az alap dolgokon kívül (munkanélküliségi ráta, nemek megoszlása, iskolai végzettség) nincs ötletem, hogy mivel tudnám kiegészíteni a dolgozatom.


Tudnátok nekem írni olyan dolgokat, amik érdekesek/fontosak lehetnek, ha a munkaerőpiacot vizsgálom? Esetleg ok-okozati összefüggés is lehet, bármit szívesen olvasok.


Szép estét



2019. ápr. 12. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Budapest-vidék összehasonlítás pl., vagy bontsd le a nemek megoszlását - iskolai végzettséget szektor-szintre (azaz különböző ágazatokra), bemutathatod azt is, hogy milyen foglalkoztatási formák a legelterjedtebbek, milyene műszakok, milyen pozíciók (mármint pl. fizikai munka - szellemi munka stb).
2019. ápr. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi a konkrét téma? Ez így annyira általános, hogy kb az első bevezető pár mondatatot lehetne kihozni belőle normálisan.
2019. ápr. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Konkrétabban a munkaerőhiány és munkanélküliség a témám.
2019. ápr. 13. 13:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt elemezd ki – tényleg érdemes lenne! – hogy a drágalátos állam mennyiben segíti (vagy inkább nem segíti) a tartósan állástalanokat abban, hogy kurrens szakképzettségük lehessen... Más szavakkal: hogy az állam mennyi mindent (nem) tesz meg annak érdekében, hogy a munkakínálat és a munkakereslet közeledjen egymáshoz.
2019. ápr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én anno egy túlképzéssel párosult hiányszakma (szakács) piaci lehetőségeit, jellemzőit mutattam be, mély interjúval a képzési intézmény vezetővel, munkaerő közvetítő irodákkal, munkaügyi központok képzésével.


Végül egy komplett képzési programot sikerült kihozni belőle, 5000 fő alatti kistelepülésen élő munkanélküliek vagy halmozottan hátrányos helyzetűek körében, , ami a mutatókat javíthatta. Igaz nekem ez egy vidékfejlesztési programon belül alprogram volt csak a szakdogában, a komplex vidékfejlesztési program volt maga a szakdolgozat.

2019. ápr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudtok írni olyan dolgokat, ami hatással van a munkaerőhiányra/munkanéküliségre? Olyan összefüggések érdekelnek, mint az infláció - munknélküliség kötődése. Hasonló dolgokra lenne szükségem. Egyébként azért kérdem általánosságban, mert én Románia helyzetét vizsgálom :)
2019. ápr. 13. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!