Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha E-bayen megnyer valaki egy...

Ha E-bayen megnyer valaki egy licitet mennyi ideje van fizetni? Két dologra is szeretnék licitálni, és az eladók lapjára az van írva, hogy 7 napon belül! Akkor nem fognak írogatni, hogy már pedig azonnal fizessem ki?

Figyelt kérdés

És mi történik akkor ha valaki 7 nap után sem fizet?

Mert sokszor hallottam már ismerősöktől, hogy ők ezért meg ezért mégsem tudták megvenni a megnyert dolgot.

Akkor annak milyen következménye van/ lehet?


2019. ápr. 12. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem értelek.. Minek licitálsz kettőre, ha nem tudod/akarod kifizetni?

Mi a fenének húzni a fizetést.

ha nem fizetsz, nem lőnek főbe, legfeljebb az Ebay kizár a későbbi licit lehetőségből, mert komolytalan vagy.

Mert ugye az áru elkelt, ja ugye de mégse, ujra fel kell tenni licitre.

2019. ápr. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy nem akarok fizetni?

Én csak feltettem egy kérdést, azért mert érdekelt, semmi több.

És képzeld, eddig 150 vételem volt,és egy negatívom sincsen e-bayen úgy hogy ne oszd az észt hanem a kérdésre válaszolj lehetőleg vádaskodás és minden mellébeszélés nélkül.

Köszi

2019. ápr. 12. 23:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer a kicsi kínai még 1 évvel később is küldözgette az üzenetet, hogy fizessek. Egy pár centes vacak miatt.
2019. ápr. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Licit után ha nyersz akkor pay-palon keresztül utalod a pénzt. 7 nap azt jelenti, hogy az eladó addig türelmesen várhat, de addig amíg nincs a pay-palon a pénz nem küldi a terméket.

Ha nyersz, és mégsem fizetsz, akkor az eladó felajánlja a második helyezettnek, hogy ő a nyertes, mert az első visszalépett. De rólad ír egy negatív véleményt ami a % arányodat csökkenti. Emiatt egyre kisebb lesz a % arányod, és a további eladók vagy vásárlók ( ha esetleg egyszer te is árulnál valamit) nem fognak megbízhatónak tartani, és veled nem fogak üzletelni.

Hogy értsd: Pl: 70-80 % eladóval nem érdemes foglalkozni, mert ő nem megbízható, és tuti vagy selejt dolgot ad el, vagy becsap valamilyen szinten. Ugyanígy nem érdemes licitnél az ő licitét elfogadni a megbízhatatlansága miatt.

Ha többször eljátszod, hogy licitálsz, nyersz, és nem fizetsz mert visszalépsz, az ebay az állandó panasz miatt akár ki is zárhat.

2019. ápr. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"legfeljebb az Ebay kizár a későbbi licit lehetőségből, mert komolytalan vagy."

Itt a válasz, nem?

Én 150 vásárlás után (mint TE mondod), nem gondolom, hogy meg kéne kérdeznem.

Na szép napot...

2019. ápr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!