Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Telefonon lehet szerződést kötni?

Telefonon lehet szerződést kötni?

Figyelt kérdés
Úgyértem ha felhív valami diszpécser pl valamilyen biztosítás és szóban beleegyezel akkor az már hivatalosan érvényes vagy írásba is kell foglalni?

2019. ápr. 17. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Telefonon és neten lehet, ha van elektronikus aláírásod.
2019. ápr. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem irtam semmit alá csak kitöltöttem egy űrlapot neten az autóm adatairól hogy megnézzem melyek a legolcsóbb biztosítót. Majd felhívott egy ügynökük és valamit kérdezezt de nem értettem mert szlovákul beszélz és hirtelen rávágtam hogy ano. :/ Nem pipáltam be semmilyen szerződési feltételt mikor kitöltöttem az űrlapot.
2019. ápr. 17. 23:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, de a szlovák jogszabályokat nem ismerem. Meg fogják küldeni a szerződèst, elektronikusan vagy papíron. Kell lennie lehetősègnek elállásra, de ezèrt neked kell tenned, szivathatnak azzal, hogy csak szemèlyesen vagy írásban mondhatod le, persze kötni lehetett szóban... Menj utána, mert általában a szerződèst a saját szájízükre írják, a saját èrdekeiket vèdik. Sajnos azonosítás után egy szóbeli igen, rögzítve elèg. Sőt, ha nem mondod le, a ráutaló magatartás is.
2019. ápr. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És honnan tudhatom, hogy szerződést kötöttem? Várjam meg amíg leküldik?
2019. ápr. 18. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!