Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Komolyan megoldható, hogy...

Komolyan megoldható, hogy mindig új és új műszaki cikkhez jusson valaki, garancia-időn belüli cserével?

Figyelt kérdés

Nyilván nem egy tévére gondolok, amit nem tud manipulálni.

De kisebb háztartási gépeknél, használja egy ideig, majd "véletlenül" elromlik, a javítással nem érné meg foglalkozni, és kap helyette egy újat?

Ezt folyamatosan el lehet játszani?

Valahol a rendszerben nincs rögzítve az áruházaknak, hogy amit valaki visszavisz, az már eleve egy cserekészülék volt?


Egyébként cipővel is hallottam már, kicsit tönkrement a téli cipő tavaszra, az illetőnek épp nem volt pénze újra. Visszavitte, igaz ott elküldték szakvéleményre, de szerencséje volt, így levásárolhatta az árát, így lett tavaszi cipője.

A rizikó benne van, hogy esetleg javítják, vagy teljesen elutasítják, de azért nagyobbrészt gondolom a vevőnek adnak igazat, főleg ha tényleg kiszakadt vagy elkopott valami.

Műszaki cikknél talán még ekkora rizikó sincs, hiszen egy szakvélemény sem mondaná, hogy az a valami működik, ha egyszer nem működik.


2019. ápr. 23. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Embere válogatja. Én is vittem már vissza cserekészüléket mert az is elromlott. Ha egyszer rossz akkor rossz. de hogy ezt direkt csináljam és ott putrizzak egy 10-30 ezres cuccal mert állandóan cserére viszem, na azt már nem. Csak ha jogos. Persze van aki ebből él...
2019. ápr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
A mutatványod már ott megbukik, hogy nem indul újra a garancia ideje a cserénél pl. cipőre 3 hónap, visszaviszed 10 hét után, akkor már csak 2 marad a csere után.
2019. ápr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Dehogynem újraindul utolsó... nem mondom melyik termékkel de en ket éve ezt csinálom műszaki cikk néhány ezer forint jótállás ket ev. Fel évet szokott bírni normális használat mellett, elromlik visszamegyek csere uj cikk uj blokk uj garancia. Néha pluszban is becserelem az uj blokknak pl tesomet vagy haveromet.


Amugy ez nem sefteles kérdése hanem talalekonysage.

2019. ápr. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tehát lejár a garid ismerős vesz új terméket te meg visszaviszed a régit és csere???


Btk. 318. § (1), 373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart és ezzel kárt okoz, csalást követ el.


50e Ft alatt 2 évig terjedő büntetés, 50 001Ft-tól 2 évtől indul, súlyosbító körülmény az is, hogy te ráadásul többszörös elkövető vagy, tehát extra 2-6év értéktől függően :)


A Btk. 459. (1) bekezdés 16. és 31. pontja értelmében halmozottan vagy büntethető, felelősségre vonható és az elmaradt haszon megtérítésére kötelezhető!

2019. ápr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem az én mutatványom, de a válasz többi része is baromság.

Javításnál talán nem indul újra, de egy zsír új terméknél biztosan.

Nem lesz a 2 év helyett mondjuk 8 hónap rá a garancia, csak azért, mert te azt cserekészülékként kapod.


Utolsó: gondoltam, hogy nem teljesen szabályos a dolog, de ahogy egy fentebbi válaszból is látható, vannak, akik csinálják. (Meg emiatt született meg a kérdés is.)

De ugye arról volt szó, hogy a készülék tényleg elromlik, vagyis elkopik, mert nem egészen arra használták, amire való. De ez nem fog kiderülni, mert a lényege, a kopóalkatrész kopik el (én konkrétan egy késre gondolok), szóval ha visszaviszed, tényleg azt fogják látni, hogy nahát, ez idő előtt tönkrement. A csere jogos.

Az áruház nem tudná sehogy bebizonyítani, hogy te szándékosan okozol nekik kárt, meg nem is fognak erre pénzt áldozni szerintem. Mert egy szakvélemény sem olcsó, gondolom, de ha nem cserélnének, akkor per lehetne belőle, és azt nem nagyon tudnák megnyerni. Még többel kötnék be, esetleges kártérítés, és mellette alapból ott a csere, tehát sokat vesztenének rajta.

2019. ápr. 27. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!