Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi jelentősége, ha az én...

Mi jelentősége, ha az én nevemen is van?

Figyelt kérdés

Hazat veszünk a férjemmel, de ove az önrész (örökölt), és ő fizeti a hotel törlesztőt is majd. Viszont rám akarja íratni a felet. Én ezt akartam, mert én nem tudok hozzájárulni egyelőre, de ő ragaszkodik hozza.

Közben az is felmerült bennem, hogy van-e ennek igazából jelentősége, hiszem a házasságkötés után szerzett vagyon közös vagyon tudomásom szerint.

Egyébként nem tervezek válni, és az anyagiak nagyon kevéssé érdekelnek, nem is ezért kérdezem, csak technikailag érdekel.


2019. ápr. 27. 00:05
 1/6 A kérdező kommentje:
*en ezt NEM akartam
2019. ápr. 27. 00:05
 2/6 anonim ***** válasza:

a hitel közös vagyon, akárki fizeti - az önrész meg az ő különvagyona


legegyszerűbb, ha ennek megfelelően lesz a tulajdoni lapon a tulajdoni hányad is

2019. ápr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mennyi az önrész?

Ha pl. 20%, akkor a fennmaradó 80% a közös, azaz a te nevedre 40% kerüljön, mert később is így lenne, ha mégis válás lenne.

Semmit sem jelent, hogy te nem teszel bele semmit, mert vagyonközösség van.

Ha te évekig munkanélküli vagy, ő meg milliókat keres, akkor is ugyanúgy a tied a fele (az örökségen kívüli résznek).

De nem csak a tulajdonjog, hanem a hitel is a tied ugyanígy.

2019. ápr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
10 M önrész, 15 M hitel.
2019. ápr. 27. 17:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor 40% már alapból a férjedé, a maradék 60% közös.

30% jár neked.

2019. ápr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. ápr. 27. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!