Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tisztességes egy tanfolyamot...

Tisztességes egy tanfolyamot meghírdetnem a lánykori nevemen?

Figyelt kérdés

Szüleimet rengetegen ismerik a kisvárosban ahol élnek. Anyukámat a szakmájában ismerik, és elismerik, de a családunkat is.


Èn elköltöztem pár faluval és a férjem nevét vettem fel.

Nyáron szeretnék felnötteknek egy tanfolyamot indítani(pár alkalmas), és arra gondoltam, hogy a lánykori nevemen hírdetném meg, mert úgy mindenki tudja ki fogja tartani. HA férjezett nevemen hírdetem meg, akkor teljesen idegennek fognak hinni.


SZerintetek ez így ok? Férjemet még nem kérdeztem róla.

Nekem egy kicsit fura érzés mert mindig nagyon büszkén viselem férjem nevét, de ebben a szituációban jobban jönne a lánykori nevem.



2019. ápr. 2. 10:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
37%
N3m, nem okes. Azt a nevet kell használnod, ami az okmányaidban hivatalosan szerepel. Ha Kovács Alajosné vagy, akkor azon a neven, max kisbetűvel zárójelben megjegyezheted, hogy amúgy te vagy a Hippelhopp Karolina
2019. ápr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%

Így van, már a kérdés olvasása közben is ugyanaz jutott eszembe, amit első írt: xy-né majd a lánykori nevedet utánaírod.

Már csak azért sem okés, mert feltehetőleg a tanfolyamot vállalkozás keretében indítod, amiért ugyebár pénzt szedsz be, amiről számlát kell adnod. A számlán nem állhat teljesen másik név, mint amin meghirdetted a tanfolyamot vagy amire kiváltottad a vállalkozóit.

2019. ápr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
53%
Ahogyan írták, pontosan. Még a leggagyibb tanfolyamot sem érdemes helytelen névvel hirdetni.
2019. ápr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

A név nem helytelen, mindenhol kérdezik a lánykori nevemet.


Nem vagyok né, telejsen átvettem a férjem nevét.


Igen számlán a férjezett nevem van.


De az meg még hülyébben néz ki, hogy Kovács Katalin szül. Hegedüs Katalin...


Csak a szórólapokon használnám születési nevemet.

2019. ápr. 2. 11:48
 5/26 anonim ***** válasza:
37%
Nyugodtan mehet a leánykori neveden! Az is a valódi, hivatalos neved! Az előzőeket meg pontozd le!
2019. ápr. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
45%
Hat nem néz ki hulyebben. Simán oda lehet írni, hogy a tanfolyamot tartja Kovács (Hegedűs) Katalin. Mondjuk eleve az is nevetséges, hogy a családod kell ahhoz, hogy egy tanfolyamodra jelentkezzenek. Az meg higy a leánykori nevedet kérdezik mindenhol igencsak tulzas. Max hivatakos helyeken merul fel ez a kérdés, ahol lényeges, hogy a személyazonosság stimmeljen
2019. ápr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%

Mehet a lánykori neveden.

És nem kell egyeznie a szórólapon szereplő névnek a számlaadóval.

Pl. Kiss Eszter tartja a jógaórát, de nem Kiss Eszterként számláz, mert nem egyéni vállalkozó, hanem x Bt a számlaadó.

Egy szórólap, nem hivatalos okirat. A becenevedet is ráírhatod. Sporteseményeknél is sokszor van így. pl. Nem Kissné Horváth Tünde van ráírva, hanem KangooTündi, stb.

2019. ápr. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
54%
Az első pár idiótát lepontoztam én is. Nyugodtan csináld a lánykori neveden, senkit nem fog érdekelni.
2019. ápr. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
79%
És szerintem érthető is a felvetésed. Főleg falun, sokszor bizalmatlanok az idegenekkel szemben. De ha ismernek, akkor nincs ilyen gond.
2019. ápr. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem plakáton a tanfolyamodnak olyan fantázianevet találsz ki, amilyet csak akarsz.

Tehát ha a leánykori neved Kovács, akkor nyugodtan írhatod, hogy Kovács-féle intenzív kukutyintanfolyam.


Hogy neked azóta mi a viselt neved az teljesen mindegy, te tartottad a tanfolyamot, akit ismernek, nincs benne semmi átverés. Most ez pl. olyan dolog, hogy Dr. X Károlyhoz járok orvoshoz, az ő nevére foglalok időpontot, de a számlát úgy adja, hogy Valami-Med Kft. Ebben nincs semmi különös.

2019. ápr. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!