Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy reklamáljak E-bayen ha...

Hogy reklamáljak E-bayen ha egy eladótól 3 rendelt termékem sem érkezett meg? Mind a három képre kell külön refoundot nyitni?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy eladótól 3 db képeslapot ( antik) lapokat, de nem egyszerre hanem külön, külön ahogy feltette.

Kettőt ugyan azon a napon, a harmadikat 2 nap múlva.

Mindegyiket külön fizettem, szállítással együtt de az eladó mindig egybe rakja őket ha többet rendelek tőle, sőt össze szokta várni,és úgy kerülnek egy csomagba.

Most akkor az E-bay nem fogja ezt csalásnak gondolni, hogy biztos megérkeztek csak szívózok?

Mivel ugye külön rendeltem őket-külön fizettem értük így ők gondolhatják hogy az eladó ennek fényében külön is küldte el a képeket nem egyben.


2019. máj. 5. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ebay általában a vevőt védi. Sajnos van olyan aki ezt ki is használja azzal hogy azt mondja hogy nem érkezett meg valami amikor igen. Tehát a te esetedben is biztos hogy vizzsa kapod. Bejelented az ebayen azt hiszem 5 napja van az eladónak válaszolni ha nem válaszol vagy nem vagy megelégedve a válasszal akkor meg az ebayen kell jelenteni és küldik vissza a pénzt. Bonyolult magyarázat lett de egyszerű folyamat. Egyébként jól le húz ez az eladó ha kifizetteti külön külön a szállítást majd egybe rakja. Külön jelentsd őket.
2019. máj. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1 Euro általában a szállítás a képeslapok esetében,de sok kicsi sokra megy.

Sokszor rendelek ettől az eladótól, és folyton eljátssza ezt.

Ha 5 nap múlva veszek meg egy új képet azt is az előző turnushoz csatolja a postát meg zsebre vágja mert egybe küldi.

2019. máj. 5. 18:13
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Azért mielőtt nekiállsz reklamálni, gyorsan megkérdezném: AZ ELADÓNAK JELEZTED MÁR, hogy nem kaptad meg a képeslapokat? ugyanis, ha veszel valamit, mindig az a legelső, hogy az eladóval kell megpróbálni megoldani a helyzetet - csak utána "felnyomni".
2019. máj. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, három levelet is írtam neki nem reagált.
2019. máj. 5. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!