Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Duplán fizetett TB-t vissza...

Duplán fizetett TB-t vissza lehet igényelni?

Figyelt kérdés
Egyetemen tanulok, ami ugye fizeti a TB-t, közben lett egy munkahelyem ( nem diákmunka), ami szintén fizeti a TB-t. Ilyenkor a munkahelynek muszáj fizetnie, amikor már az egyetem is rendezi, vagy esetleg a duplán fizetett TB-t, vissza lehet igényelni?
2019. máj. 6. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Nappali képzésen jársz egyetemre?
2019. máj. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen
2019. máj. 6. 17:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha 5 munkahelyed lenne, akkor is mind az öt vonná, ugyanis kötelező.


viszont az egyetem semmit nem fizet utánad, azt jó, ha tudod.

2019. máj. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem fizet utánad "dupla" "TB"-t! A munkaviszony biztosítási jogviszony, ezáltal jogosult leszel egészségügyi ellátásra (is). Egyébként egészségügyi járulékot vonnak a munkabérből, ami 4+3%. Mivel százalékos, több munkaviszony után sem lehet értelmezni a "dupla" fizetést, mivel minden esetben arányosan fizeted ezt. A nappali tagozatos hallgatói jogviszony pedig szintén egészségügyi ellátásra való jogosultságot keletkeztet, de ott az egyetem nem fizet utánad semmit (a költségvetés fizet az valamennyit egyik zsebéből a másikba, de az téged nem érint). Az, hogy neked mind a kettő van, nem jelent semmit.
2019. máj. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja értem! Köszönöm az információkat!
2019. máj. 6. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!