Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Személyes vásárlás után elállás?

Személyes vásárlás után elállás?

Figyelt kérdés

Vettem egy Smart TV-t az Euronics-ban. Otthon kiderült, hogy számos hibája van, pl. laptopra rákötve nincs hangja, nem lehet megfelelő képernyőarányt beállítani, nem lehet bejelentkezni youtube fiókba, stb.

Remélem elfogadják a hibát, és visszaveszik, de arra az esetre, ha netán mégsem: van elállási jogom? Vagy ez csak online rendelésnél létezik?



2019. máj. 8. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elállás csak online esetén van. Le kell velük bírkózni az ügyet...
2019. máj. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


A fent felsoroltak beleesnek az alul felsorolt kategóriákba?


Ezt találtam az europa.hu-n:


"Ha Ön vásárol egy terméket, és az hibás, nem úgy néz ki vagy nem úgy működik, ahogy azt megvételre hirdették, a kereskedőnek az uniós jog értelmében meg kell javíttatnia vagy ki kell cserélnie azt, illetve árengedményt kell adnia, esetleg az egész vételárat vissza kell térítenie."

2019. máj. 8. 19:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaz. Kérdés, hogy a " laptopra rákötve nincs hangja, nem lehet megfelelő képernyőarányt beállítani, nem lehet bejelentkezni youtube fiókba," mennyire felel meg a valóságnak. Lehet hogy csak te nem tudod ezt beállítani...
2019. máj. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi megint csak. :)

Amennyiben ezt visszaviszem a boltba, és be tudják nekem előttem bizonyítani, hogy meg lehet csinálni, és csak én voltam a béna (noha az egész családom egy napon keresztül próbálkozott, és mindenki ért minimum normál felhasználói szinten a műszaki cikkekhez), akkor természetesen nem is fogok reklamálni, csak örülni.

2019. máj. 8. 20:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Ok sajat laptopjukkal fogjak beallitani, nem a tieddel mert ugye az is lehet a hiba forrasa.
2019. máj. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"arra az esetre, ha netán mégsem: van elállási jogom? Vagy ez csak online rendelésnél létezik?"


Elállás jog csak online rendelés esetén van - de ott sem minden esetben, vannak kivételek.

Ha VALÓBAN HIBÁS a TV, akkor cserélni kötelesek.

2019. máj. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"laptopra rákötve nincs hangja"


A laptopot más tv-re HDMI-vel kötve van hangja? A tv-re mást kötve HDMI-kábellel (pl házimozi, akár MHL-es telefon, set-top-box) van hang? Laptopon a driverek fent vannak?


"nem lehet megfelelő képernyőarányt beállítani"


Kiterjesztett asztalként, vagy képernyő klónozással? Ha klónozással, akkor mi a laptop saját felbontása? Csak mert klónozásnál ugyanezt fogja adni a tv-nek is. Ha kiterjesztett asztal, akkor próbáltad állítani ANNAK az asztalnak a felbontását?


"nem lehet bejelentkezni youtube fiókba"


Bocs, de az itteni kérdésekből eredő tapasztalatok alapján fel kell tennem a kérdést: ugye valamilyen módon rá van kötve internetre a tévé? Akár wifivel, akár kábellel.

2019. máj. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!