Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ma délután rendeltem az...

Ma délután rendeltem az interneten, de szeretném lemondani úgy, hogy nem kell fizetni. Ezt lehetséges?

Figyelt kérdés
Ma délután rendeltem az interneten véletlenül, és utána közölték velem, ha megrendelem a terméket, akkor az fizetési kötelezettséget von maga után. Én viszont úgy tudom, hogy 14 napon belül a kiszállított árut is vissza lehet küldeni, ha internetről rendelünk, és csak a szállítást kell kifizetni ilyenkor. Már írtam e-mailt a bolt ügyfélszolgálatának, de maga a bolt csak holnap reggel 10 órakor nyit. Most akkor, hogyha a bolt elküldi nekem a számlát, és nem olvassák el előtte a levelemet, akkor visszavonják a számlát, vagy ki kell fizetnem?

2019. febr. 5. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

nem kell megvedd, csak minél előbb jelezd a boltnak, hogy téves rendelés.


ők meg sztórnózzák.


Nem kell megvedd természetesen, ha meg véletlenül elküldik, akkor nem veszed át és megírod, hogy te rögtön jelezted a lemondást.

2019. febr. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

"Ma délután rendeltem az interneten véletlenül,"


Áruld már el nekem, légy szíves, hogy lehet VÉLETLENÜL rendelni, amikor minden megrendelés több lépéses, meg kell adni a számlázási adatokat, stb.

2019. febr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyébként az elállási jog, a 14 napos az nem arra vonatkozik, hogy játszótérnek használjuk az internetet, hanem arra, hogy ha nem olyan a termék, mint az adott oldalon, akkor vissza lehet küldeni.

Elképzelhető, hogy az adott oldalon a ÁSZF-ben (Általános Szerződési Feltételek) le van írva, hogy rendelés lemondása esetén kifizettetik a szállítási költséget.


Keresd meg az oldalt és az ÁSZF-et és olvasd el.

2019. febr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ma délután rendeltem az interneten véletlenül"


Ezek a véletlenek már csak ilyenek.

2019. febr. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az egész úgy nézett ki, hogy meg adtam a nevem, és a lakcímem. Már többször is rendeltem az interneten. Az eddig mindig úgy nézett ki, hogy megadtam a nevemet, lakcímemet, fizetési mód, kézbesítési mód, majd a végén bankkártyával fizettem, és utána még meg kellett erősíteni a rendelést. Nem kértek még telefonszámot se, meg e-mailt se. Én csak arra voltam kíváncsi, hogy milyen szállítási módok vannak, és hogy hogyan lehet fizetni.
2019. febr. 5. 22:29
 6/6 A kérdező kommentje:
És amúgy tudom, hogy mennyire hülyének kell lennie valakinek ahhoz, hogy véletlenül rendeljen.
2019. febr. 5. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!