Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik, ha nem fizetem...

Mi történik, ha nem fizetem ki, behajthatják rajtam Németországból?

Figyelt kérdés

2018-ban vettem egy e olvasót, és akkor keresgéltem letölthető olvasnivalót. Csak ingyenesen letölthetőket töltöttem le. Egy néhány hete jött egy számla postán keresztül a "Deutch perfekt e paper"-től, hogy tartozok nekik 118,6 euróval. Mikor ezt megkaptam fogalmam sem volt, hogy mire küldték a számlát, csak akkor néztem utána és a mailek közt visszakerestem mindent ami tőlük jött. Az utolsó mail tartalmazta az elektronikus számlát, amit észre sem vettem. Én már rég elfelejtettem, hogy itt egyáltalán keresgéltem, csak utólag kerestem vissza az összes e-mailt amit tőlük kaptam, de mikor jött egyszer sem olvastam el, egyszerűen átugrottam, mert már nem érdekelt. Őszintén észre sem vettem, mert mikor nézegetem honnan jött, ha nekem nem érdekes egyszerűen még azt sem olvasom végig, ami kinyitás nélkül megjelenik, hanem nézem a következőt. Összesen 3 mailt kaptam tőlük, ami feltehetőleg linket tartalmaz, amivel le lehetett volna tölteni valami német nyelvtanfolyamot. Már nem emlékszem rá mikor bejelentkeztem, de fizetéses anyagot biztos nem kértem tőlük. Tehát soha nem nyitottam ki még a mailt sem, nem hogy letöltöttem volna az anyagot. Azonkívül én úgy tudtam, hogy minden fizetéses dolognál előbb át kell utalni a pénzt, vagy megadni a bankkártya adatait, így utólag követelhetik-e tőlem, hogy kifizessek valamit, amit nem is használtam egyáltalán? Vagy két hét után kaptam egy újabb értesítést ismét postán, amiben már 122,6 eurót írtak, és azt írták, hogy ha kések a fizetéssel, akkor további költség is hozzáadódik mivel átadják a behajtást a behajtó cégüknek, ugyanakkor közölték velem, hogy további anyagot nem küldenek a tartozás miatt.

Én nagyon nem szeretek tartozni senkinek, és idáig nem csináltam ilyet, de most úgy veszem, hogy először is én nem rendeltem semmi fizetéses valamit (legalábbis nem tudatosan), utána nem használtam fel egyáltalán, tehát a semmiért én nem fizetek. Mi történik, ha nem fizetem ki, behajthatják rajtam Németországból? Ha igen, milyen módon?



2019. máj. 13. 08:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Na, örülök, kérdező, hogy tudtam segíteni :-)


9-es, nem biztos, hogy a Te eseted is ugyanez, át kéne nézni alaposan az emailjeidet meg hogy mit is csináltál.

2020. febr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Teljesen ugyanez.... Szóról szóra... .
2020. febr. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Akkor majd írd meg légyszi, hogy mi lesz a vége a dolognak. Annak nagyon örülnék, ha egy válasszal mindjárt 2 mebernek is tudnék segíteni :-)

Tulajdonképpen ezért járok ide a Gyakorira, segíteni... :-)

2020. febr. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!