Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan váltsak munkahelyet,...

Hogyan váltsak munkahelyet, ha a jelenlegi helyen 8-17-ig dolgozom?

Figyelt kérdés

Ha be is hívnak interjúra valahova, nem tudnék elmenni... A főnök nem fog 1-1 napokra szabadságot adni csak úgy hirtelenjében.


Csak a felmondás maradt?


Most papíron irodista vagyok (adatrögzítő), de a körülmények nagyon rosszak és a munkaidőm nagy része fizikai munkával megy el(raktározás és irattározás több száz doboz társaságában). Hetente ha kétszer tudok tényleg a rendes munkakörömben dolgozni 2-3 órát.


Én nem ezért mentem oda, de a fene gondolta volna, hogy átvernek. Ráadásul nagyon nagy ember és fizikai hely hiány van, a szegényes 200 bruttós fizetés meg nem teszi jobbá a dolgokat, sőt, a túlórákat is csak 3 havonta (!) fizetik ki. Undorító az egész... Az inkompetens vezetőségbe meg már ne is menjünk bele, azt a kevés értelmes munkatársat is lassan elüldözik, aki még hajlandó maradni.


Szeretnék irodai vonalon tovább dolgozni, ahol tényleg azt csinálhatom, de a legtöbb munkáltató nem áll velem szóba a kevés tapasztalatom miatt (1 év), hiába van diplomám (angol szak) meg szakmám (számítógép szerelő).


Aki nem volt valahol gyakornok diákkorában, annak teljesen esélytelen kijutni a 22-es csapdájából?


Hogyan vetessem magam észre komolyabb munkáltatókkal? Vagy próbáljak meg még egy évet lehúzni a "tapasztalat" miatt?


Munkanélküliként úgy érzem rosszabbak lennének az esélyeim új, értelmesebb hely találására.


Előre is köszönöm a tanácsokat.



2018. júl. 21. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Reggelre kéred, 8-9re. Késöbb bemész. Vagy elöre szolsz, h bocsi, fogorvoshoz megyek, de bejövök. Nálunk van félnapi szabi is. Vagy késö délutánra kéred, és elmész hamarabb.
2018. júl. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, de azt nem tudom bejátszani, mert egyből kérnék az igazolást.


Sok anyag határidős és nem engednek el előbb, csak nagyon nyomós okkal és úgy is nagy nehezen. A később bemenést sem díjazzák.


Havonta lecseszés van belőle csoportosan, mert már azon bekattan a főnök, ha valaki 5 perccel munkaidő kezdés után esik be.


A legjobb az lenne, ha tudnék hétvégére szervezni interjút, de nálunk itthon nincs ilyen tudtommal, csak külföldön. Ezért érzem magam eléggé meglőve.

2018. júl. 21. 21:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Muszáj pedig megoldanod, hogy valahogy elmenj interjúra, más ember is megoldja Ha 8-17-ig dolgozol, az 9 óra naponta, még ha van is ebédszünet, akkor is kell lennie egy rövidebb napnak, mert nem jön ki a matek. Vagy nem 40 órás munkarendben dolgozol? Én is volt, hogy 8-17-ig dolgoztam, de cserébe pénteken már 2-kor el lehetett menni.


Hogy intézel bármi ügyet, ha 8-17-ig vagy minden nap? Mi van, ha okmányirodába, hivatalba, bankba, orvoshoz kell menned, vagy szerelőt, gázóra leolvasót, kéményseprőt vársz? Ezeket amúgy mind be lehet játszani a munkaadónak. Vagy végső esetben azt mondod, rád jött a hasmenés reggel, de már elmúlt. Ezt nem tudja ellenőrizni és orvoshoz sem kell menned vele.


Nem fognak kirúgni amiatt, mert azt mondod fontos intézni valód van és pár órával később mész be. Főleg mivel mondod, hogy munkaerőhiány van.


Feltételezem ha angol szakot végeztél tudsz angolul. Diplomával, angoltudással már be lehet próbálkozni valamilyen SSC-nél, ott leginkább a nyelvtudást nézik, ha átmész a több körös angol nyelvű interjún, a mostani bruttó béred kb 2x-esét megadják. Többnyire mondjuk droid munka, de gondolom az adatrögzítő meló se egy leányálom, viszont a multinál legalább a fizetés emberhez méltó.

2018. júl. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyetértek, SSCknél próbálkozz (ha kell bővebb tipp, írj privátot).

Nettó 300-at kezdőként is megkeresed, pályázhatsz backoffice (ergo adminisztráció) munkakörökbe, nem kell feltétlen telefonos ügyfélszolgálatra.

Oda angol nyelvű önéletrajz is kell, de az gondolom nem probléma neked.


Én is azt mondanám hogy 2 fő út áll előtted:

1. vagy még bírj ki pár hónapot és tegyél félre amennyit csak tudsz, hogy 1 hónap munkakeresés alatt is tudj élni


2. hivatkozz hivatali teendőkre, vagy írasd ki magad az orvossal 1-2 napra amikorra az interjú lenne

(néhány helyen a hasmenés bemondással utólag szabit is jóváírnak)


Ha meg ez a 2. aaaannyira megviselné a munkáltatót hogy kirúg, hát, nem vesztettél. De nem hiszem hogy ez történne, mert elmondásod alapján csak keménykedni, üvöltözni imád a főnököd, tudja ő is hogy alig lesz már, aki ebbe beleáll.

2018. júl. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3.


Papíron 40 óra, a gyakorlatban nem jön össze, minden héten van szinte kényszertúlóra, sőt, van mikor szombatra is berendeli az embereket a főnök (rendkívüli állapot címén). Törvényileg megteheti....


Azokat még sikerült megúsznom eddig szerencsére. Szerintem a főnök is érzi, hogy jobb ha nem lép át velem egy bizonyos vonalat.


Köszönöm a jó ötleteket, ezek tényleg valóban életszerűek, párszor biztos betudnám játszani őket, hogy később kelljen bemenni.


SSC jó ötlet, de nem igazán ismerem őket, utána fogok nézni. A droid munkával különösebben nincs bajom, csak hagyjanak egyedül dolgozni normális körülmények között. Az adatrögzítés elég nyugis a monotonitás ellenére. Mondjuk bruttó 400 már motiválna is, hogy jobban odategyem magam. Persze nem vetem meg a változatosabb munkaköröket sem, nekem is jobb, ha nem unom halálra magam.


4.


Írtam privátot :).

2018. júl. 22. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!