Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakásvásárlási illeték mikor jön?

Lakásvásárlási illeték mikor jön?

Figyelt kérdés
December elején került a nevemre a lakás és még nem kaptam semmit. Már szeretném befizetni és letudni..Tudom össze vissza,van aki előbb megkapja mint hogy beköltözik van aki soká,de mégis mi a végső határidő kb?
2019. máj. 27. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Be lett jelentve a nav felé?
2019. máj. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy tudom a földhivatali bejegyzés alapján küldik. 3 közeli ismerősöm is vett tavaly ingatlant, senki nem mondta, hogy intézett vele bármit, automatikusan küldték nekik is.
2019. máj. 27. 23:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudom a menetét, nekünk az ügyvéd intézett mindent, amikor vettük a lakást. B400-as adatlapot kellett leadni a NAV felé, de lehet azt csak azért, mert mi kértünk részletfizetést az illetékre, meg az 50%-os kedvezményt. Ha ilyenek nem játszanak, akkor lehet nem kell.
2019. máj. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A mi ügyvédünk is az orrunk alá dugta az adatlapot a szerződés aláírásakor. Én kértem kedvezményt és részletfizetést, a párom nem. Mindketten töltöttünk nyomtatványt ettől függetlenül.

Túrj az emlékeidben kicsit, hogy miket írtál alá az ügyvédnél.

2019. máj. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaa igen,ilyet ott töltöttünk az ügyvédnél valóban szeptemberben. Beikszelte a kedvezményt is, hogy 35 alatti első lakás vásárlók vagyunk.
2019. máj. 28. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!