Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha én el szeretném adni a...

Ha én el szeretném adni a termőföldemet, akkor ugye ki kell függeszteni az önkormányzathoz 15 napra, hogy mindenki láthassa az elővásárlási jogok miatt. Ugye?

Figyelt kérdés
De mi van akkor,ha pl.az önkormányzat ajánl érte egy "x" összeget de én azt nem fogadom el? És ha találok egy teljesen független vevőt aki az önkormányzati árnál is többet adna? Akkor az önkormányzat engedi eladni?Vagy hogy van ez?
2010. júl. 7. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Az elővásárlási jog nem azt jelenti, hogy mindenképpen az ezzel rendelkezőnek kell eladnod. Ha a másik vevő y>x összeget ajánl, de az önkormányzat ezt nem hajlandó kifizetni, akkor ez azt jelenti, hogy nem kíván élni az elővásárlási jogával, és így a vevőé lehet.
2010. júl. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2010. júl. 8. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!