Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit keresnek a Cnc gépkeze...

Mennyit keresnek a Cnc gépkezelők most Budapesten és környékén?

Figyelt kérdés
Most fogok végezni egy OKJ tanfolyamon, mint cnc gépkezelő, és érdekelne hogy manapság mennyi pénzt lehet ezzel keresni és mennyi munkaidővel. Érdekelne még néhány infó a cégekről is (pl. Hogyan viszonyulnak a teljesen palyakezdő emberekhez ebben a szakmában? Tényleg hónapokig a zöld gombot kell nyomogatni 12 órában, vagy vannak olyan munkahelyek is ahol engednek téged programozni is. Tapasztalatokra vagyok kíváncsi, mire érdemes odafigyelni, ha elmegyek egy vagy több céghez jelentkezni így, illetve hogy melyik cégeket ajánlanátok így kezdőként. Bár aztmondjak a jó munkahelyre nem szoktak kirakni álláshirdetést. Köszönöm szépen a válaszokat!

2019. máj. 30. 18:14
 1/2 anonim válasza:

6 éve csinálom Budapesten a szakmát, ez alapján írom.

Hiányszakma+munkaerőhiány van szóval jó alkupozícióban vagy pályakezdőként is. Kezdőként "zöld gomboz" fél vagy 1 évet, csak hogy lásd milyen egy gyár valójában, de ne ragadj le ott. Lépj tovább tapasztalj meg mást is. Zöldgombosként is tanulhatsz, nézheted a szerszámokat, technológiákat, készülékeket, vezérlőket, programokat és beszélhetsz öreg szakmunkásokkal. Velük legyél jóban.

Később menj át egyedi gyártásra és nézz utána cad cam programoknak, ott tanulhatod ki a szakma igazi részét.

Pénzben nagyon változó, az van, hogy vannak szarrágó cégtől a normálisabb helyig mindenféle Budapesten és környékén is. Nem rég kaptam egy 170e-es ajánlatot egyedi gyártásra, finoman elutasítottam:) 220(nettó) alatt itt ne vállalj semmit szerintem. Kérdezd meg ki mióta van ott, ha régi rókák vannak akkor jó helyen jársz. Én most egyedibe vagyok nettó 330-ért és találhatnék jobban keresőt, de ez kényelmi szempontból jobb nekem. Munkaidő legális keretek között van tapasztalataim szerint, heti 40 óra. Első pár hónapban legyél nagyon óvatos, jó szemmel is nézik. Több száz millás gépet könnyű hazavágni, és ezt a cégek is tudják. Szóval igen az elején csak zöldgomboz valami multinál.

2019. jún. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat. Elsőre nem valami biztató, főleg belegondolva abba, hogy egy segedmunkas is mar napi 13-15ezer forintot is megkeres,és ez a szakma nagyon távol áll attól. Bizom benne hogy ez a munkaerő hiány majd segit a dolgon és meg becsülnek majd kezdőként is.

Várok még tovabbi tapasztalatokat es tanácsokat. Köszönöm!

2019. jún. 3. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!