Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az optika nem akarja kiadni...

Az optika nem akarja kiadni nekem az adataimat mit tehetek?

Figyelt kérdés

2 éve voltam egy optikában, megvizsgáltak és szemüveget is csináltak nekem. A vizsgálat ára külön 5000Ft volt, másolatot nem kaptam róla viszont mondták hogy az adataimat elmentették a gépben.


Most hogy visszamentem, igazából csak egy másolatot szerettem volna kérni az adataimról (tehát hogy tudjam milyen lencse kell) viszont szemüveget most nem náluk szerettem volna csináltatni. Tehát nekem csak 1 fénymásolat kellett volna az adataimmal amit a hölgy meg is talált a gépben de közölte hogy.... hát inkább azt mondom hogy a lényege az volt hogy mivel nem ott csináltatjuk a szemüveget, így nem adják ki az adatot sem.


Lehetséges ez az eljárás így? Anno kifizettük, nem kaptunk róla nyomtatvány és most sem adja oda csak ha ott csináltatom a szemüveget?


Vásárlók könyvét kérhetem ez esetben? Köteles odaadnia?


2019. máj. 30. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Jog:

"A beteg jogosult megismerni a róla készült egészségügyi dokumentációban szereplő adatait, illetve

joga van ahhoz, hogy egészségügyi adatairól tájékoztatást kérjen. A beteg jogosult a

gyógykezeléssel összefüggő adatainak kezeléséről tájékoztatást kapni, a rá vonatkozó egészségügyi

adatokat megismerni, az egészségügyi dokumentációba betekinteni, valamint azokról saját

költségére másolatot kapni, a fekvőbeteg-gyógyintézetből történő elbocsátásakor zárójelentést

kapni, valamint egészségügyi adatairól indokolt célra – saját költségére – összefoglaló vagy kivonatos

írásos véleményt kapni."

Valamint:

"Nem kizárólag adatkezelési, hanem lényeges betegjogi kérdés is, hogy az érintett a rá vonatkozó

adatkezeléssel kapcsolatban tájékoztatást kérhet, kérelmére fel kell világosítani egészségügyi

adatairól, továbbá a teljes orvosi dokumentációt is megkaphatja másolatban. E jog megilleti a beteg

közeli hozzátartozóját is, amennyiben ezt maga a beteg korábban nem tiltotta meg."


Tehát igen, ki kell adnia. Orvosi ellátásban részesítettek, melynek eredményéről kötelesek tájékoztatni, a kartonodat átadni. Azok a te adataid, amikre szükséged van.

Mivel mindez a személyes adatok védelméről és a

közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. törvényben vannak leírva, úgy gondolom, akármilyen optikába mentél, ezalól ők sem kivételek, ugyanis ez mindenkire vonatkozik. Ők adatokat tárolnak rólad, amikhez kutya kötelességük téged hozzájuttatni, ha kéred.

Nem csak a vásárlók könyvét kérhetnéd el, hanem a rendőrt is kihívhatod.

2019. máj. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Alapvető betegjog a dokumentációd megismerésének joga, tehát ők hibáztak. Nagyon durva, hogy azért puffognak, mert nem náluk akarsz szemüveget csináltatni.

Menj vissza, hivatkozz a törvényre és követeld ki a kartonod. Nincs olyan, hogy haszon érdekében megtartják maguknak a te érzékeny adataidat. Azok rólad szólnak, neked mindenre kiterjedő rendelkezési jogod van felettük. Valóban hívhatsz rendőrt, de szerintem elég lesz megemlíteni a lehetőséget.

2019. máj. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a két éves adat már mire jó? Új szemüveget csinálsz akkor előtte vizsgáltasd meg magad újra.
2019. máj. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, az nekem is eszembe jutott viszont, hogy friss vizsgálatra lesz szükséged, de olyan helyre ne menj, ahol ennyire prosztók!
2019. máj. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A másik optikában ugyanennyi idő alatt (míg kiírták a kérdést) megállapítják, hogy milyen a lencséd. Új szemüveget úgyis friss vizsgálat után lehet csináltatni.
2019. máj. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!