Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha postán ajánlott levélben...

Ha postán ajánlott levélben pénzt küldtek nekem egy csomagért, de a levélben nemvolt pénz tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés
24.500Ft ról van szó aztmondta az illető elküldi a levélt arról az ajánlást is, énpedig adjam fel a csomagot, sajnos bedőltem és feladtam, mit tehetek? Telefonszáma meg a neve valószínűleg kamu szerintem a lakcím is, nemtudom hogy vette át a csomagot, egyedül a telefon valamelyik rokonjáé mert azt felvette valaki csak nem ő.
2019. jún. 1. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos ez elúszott. Ilyet nem szabad csinálni. Legközelebb csakis átutalásra kérd az összeget, és csak ha megjelent a számládon, akkor postázz.
2019. jún. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Pénzt küldeni levélben, te jó isten...
2019. jún. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Én most küldtem egy hasonló csomagot a Foxpost-tal, utánvéttel: addig nem tudja kivenni az automatából, amíg nem fizeti ki az utánvét összegét (maradéktalanul) kártyával. Nagyon biztonságos - legközelebb vigyázz jobban, nézz szét a lehetőségek között!

Szerintem erről a pénzről letehetsz!

2019. jún. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

A kérdésre válaszolva: igen, tehetsz feljelentést, akár emailben is, a lakcímed szerinti rendőrkapitányságon. Írd bele a személyes adataidat, csatolj minden bizonyítékot és reméld, hogy nem passzolják át a jegyzőnek. Van némi esély, hogy elkapják, főleg, ha más is feljelentette már. De azért ne nagyon reménykedj.


(Az emailt feldolgozzák és a benne megadott elérhetőségen keresni fognak, hogy mikor menj be személyesen. Így megúszod a kapitánysági sorban állást)

2019. jún. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Milyen bizonyítékot küldjek nekik, ő azt állítja hogy abba pénz volt
2019. jún. 2. 00:42
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez tanulópénznek elég sok, de sajnos az volt. Tényleg a postán is kivehette valaki. Ha már, akkor rószaszín csekken kellett volna befizetnie. De az utánvét még jobb, ott max a postaköltséget buktad volna, ha nem veszi át.
2019. jún. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem értelmetlen az egészbe belevágni. Ez elúszott egy postásnak több lett a napi pénze és ennyi. Foglalkozni senki se fog vele sajnos.
2019. jún. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!