Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Feladott ajánlott levelet...

Feladott ajánlott levelet vissza lehet mondani?

Figyelt kérdés

Egy személynek utaltam X összeget,aki 2 pólót küld nekem a postán ajánlott levélként.

Elnézte a postaköltséget,200 forinttal és a 200 forint az ő terhére ment...

Balhézni kezdett ezért.

Mondtam,hogy kifizetem ha ezen múlik a kenyere,bár nekem az utalás is a káromra megy,de nem gond.

Utána közölte,hogy visszamondja a csomagot és az én X pénzemet nem fogja nekem elutalni...

Tehát lehúz engem X összeggel...

Vissza tudja mondani?

Egyébként ha nem tudja visszamondani és megjön nekem a csomag akkor elutalom neki a 200 forintját...

Mit tud ilyenkor tenni?és mit tudok én ilyenkor tenni?



2014. ápr. 24. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Ha feladta a postán, akkor nem tudja visszacsinálni. Te korrekt módon elutalod neki ha megjött, és kész.
2014. ápr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Feladta:)és azzal fenyegetett,hogy visszavonja a csomagot,visszakéri a postától aztán az én pénzemet undorítóan megtartja...

Így van.Megjön a csomag és utalom a 200 forintját...

csak kár,hogy az utalás sem ingyen van...de az már ugye nem az ő gondja.Csak legyen meg a 200 forintja...

Hibázik mert figyelmetlen és másnak anyagi kárt okoz...

nem szeretem az ilyen embereket.

Köszönöm egyébként a választ!:) Megnyugtattál most:)

Ment a zöld kezecske.

2014. ápr. 24. 21:36
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Menj be a bankjába, és fizesd be a 200 forintot, akkor nem számodra többletköltség.
2014. ápr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Addig nem szeretnék fizetni neki még többet amíg meg nem kapom az ígért árukat!

Vissza tudja csinálni ezt az egészet?

Hiszen már feladta,nyilván van tartva a csomag,küldésre kész.Szerintem pénzt már nem adnak neki vissza.

2014. ápr. 25. 22:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel a küldemény a kézbesítés pillanatáig a feladó tulajdonát képezi természetesen vissza tudja kéretni a sajàt címére (feladó utólagos rendelkezése) viszont ilyen esetben a feladási díjat a posta nem téríti vissza.Annyit tudsz tenni hogy bemész a kézbesítő postádra és ha ott van már a csomag akkor átveszed mielőtt visszahívja.Ha szombaton is nyitva van akkor menj ma.

Üdv:egy postás.

2014. ápr. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A címemre küldték,tehát ki lesz szállítva és ha nem vagyok itthon akkor hagynak egy levelet, hogy át tudom venni a következő munkanapon.

Csütörtökön (24-én) adta fel reggel 8-kor és pénteken még nem jött meg.

Úgy olvastam,hogy az ajánlott levél 2-3 munkanapon belül megérkezik,de 5 munkanapon belül biztosan.

Messziről küldte.Ha a szombatot és a vasárnapot nem számítjuk bele akkor elvileg jövőhét hétfőre-keddre meg kellene,hogy érkezzen,nem?

Köszönöm szépen a válaszodat!

2014. ápr. 26. 18:29
 7/8 anonim ***** válasza:

A feladó a kézbesítés létrejötte előtt bármikor visszafordíttathatja saját magának a küldeményt mivel a jogos tulajdona.

[link]

8. oldaltól kezdődik az idevágó rész.

Szóval ha mondjuk péntek délután bement a postára a feladóvevénnyel és az igazolványával már ebben a pillanatban úton van visszafelé hozzá a küldemény.

Ha már visszakérte nem tudsz tenni ellene semmit.

2014. ápr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm...

de a pénzem mg nála van.

Akkor engem meglopott ha visszakéri és én nem kapom meg a csomagomat ami engem illet...mivel már előre elutaltam neki a pénzt és annyi dolga volt,hogy feladja...

Feljelenthetem?

2014. ápr. 27. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!