Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Házilag öntött alumínium...

Házilag öntött alumínium tömböt leadhatok méhtelepen?

Figyelt kérdés
Alumínium italdobozokat leadhatok beolvasztva, vagy kellene igazolnom a forrását és inkább italdobozként értékesítsem?

2019. jún. 3. 04:05
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

Jopbban jársz, ha italdobozként adod el - anyagilag nem biztos -, mert akkor nem fognak kérdezősködni, hogy honnan "loptad"?

Ráadásul, mivel az alumínium dobozok színesek, így tiszta alumíniumként nem veszik be, csak háztartási alumíniumként, tehát anyagilag ugyanott vagy, csak még dolgoztál is vele egy csomót.

2019. jún. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Dobozt 180Ft/kg árban veszik be, öntvényt 200Ft/kg-ért.


Dobozban van extra tömeg a szennyeződések miatt, folyadék, pór, stb. öntvénynél ez minimális, tehát árban ugyan ott leszel.


Dobozon nincs extra költséged, házilagos tömbnél meg olvasztási költség, munkaidő, eszközeid költsége, stb.

Abban az esetben, ha a beolvasztás és tömbgyártás a hobbid (pl. én hangyafarmot öntöttem ki alumíniumból) ez esetben nem szóltam :)


Réztömb esetén pl. többet ajánlottak a telepen a trafóból nyert rézre, mint a belőle öntött tömbre, pedig a tömb szennyeződésmentes volt.

2019. jún. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!