Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A mai fiatalok pénzügyi...

A mai fiatalok pénzügyi kultúrája az élvezeti cikkekig ér?

Figyelt kérdés

[link]


Azért dolgozunk hogy legyen márkás ruha és Iphone meg barcelonai selfies nyaralás?



2019. jún. 3. 17:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Pontosan. Meg persze hogy megéljünk. Mi más értelme van a munkának?
2019. jún. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
28 vagyok, informatikuskent dolgozom, en nem ilyen vagyok, drcmindenki engemcnez gyokernek... Sajnos nagyon sokaknak eddig er...
2019. jún. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Igen, mi ebben a furcsa ? Én már 42 éves vagyok és amikor fiatal voltam mindenki élt drága ruhát vett számítógépet de olyat amit soha nem tudott kihasználni , költöttek rendesen.

Azt nekem most sincs drága ruhám, a telefonom is középkategória alatti de van otthonom családom modern autóm ahol a cél megint a megbizhwtosag és az ár érték arány volt, családdal nyáron 2 hétre megyünk nyaralni megint mostmar gyerekekkel ..


De ez egy terv része volt amit a legtöbb ismerősöm nem akart megcsinálni

2019. jún. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon jó kérdés! Fontos témát tárgyal, de szerintem kicsit árnyaltabb a helyzet.

2 részre kell bontani a dolgot: azok, akik olyan keveset keresnek, hogy ezért még egy 40 ezres okostelefon is nagy befektetés, és azokra, akik sokat keresnek ugyan, de Iphone-al szaladgálnak, BMW kell nekik.

Illetve azért ENNYIRE nem hinném hogy rosszak az arányok - remélem.

2019. jún. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Akik a szüleiktől ezt látták azoknál nem hiszem, hogy furcsa lenne. Márpedig sokan vannak, akik olyan közegben nőttek fel, ahol ezek voltak a fő tényezők.
2019. jún. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ez egy magyar kutatás, nem is nemzetközi hoyg eltérő anyagi helyzetű fiatalok helyzetét vizsgálná.

Megdöbbentő, hogy a legfontosabb a ruha és a telefon. A legfontosabb kérdésre nem keresték a választ ami a havi bevétel és az ehhez kapcsolodó kiadások mértéke vagy százaléka.

Vannak akik keveset keresnek és egy pár cipő vagy farmer komoly kiadást jelent számukra és azért a ruha, telefon, cipő mindennapi fogyasztási cikkek amik meghibásodnak/ elhasználodnak és cserélni kell őket.

Ha pedig a fiatalok keresete csak a létfenntartáshoz elegendő, érthető hogy a legfontosabbra költenek.

2019. jún. 3. 17:58
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

@Il Professore


Sosem ezt láttam a szüleimtől, mindig következetesen osztották be a pénzt, nem szórták, nem próbáltak többet mutatni az anyagi helyzetükről mint ami.


Aztán én még is két kézzel szórnám a pénzt. Már ha lenne...

2019. jún. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Hát ruhàra nem nagyon làtom,nagyon igénytelenek àtlagban az emberek,nők is.
2019. jún. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

A ruha és a telefon a külsőségeket jelenti, a legolcsóbb státuszszimbólumokat.


Igen, sokaknak ez a lényeg, hogy többnek LÁTTASSÁK magukat annál, amik. Nem az a cél, hogy elérjék az álmaikat, hanem az, hogy megjátsszák, hogy már elérték.


És ez szomorú.

2019. jún. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

Az ilyen statisztikák sose lesznek "hivatalosak"

Van akire igaz, van akire nem.

Én 24 éves vagyok, alig vásárolok, én a jövőmet akarom most felépíteni, megalapozni, egy jól működő vállalkozást akarok létrehozni.

A legfontosabb, hogy megvalósítsam a tervemet és elérem a célomat, semmi más se olyan fontos, hogy elérjem azt a szintet, hogy havi több milliót keressek. HA ez megvan és az alkalmazottaim dolgoznak helyettem, akkor majd költök magamra és megvalósítok mindent amire eddig vagy időm vagy pénzem nem volt és úgy fogok élni ahogy mindig is akartam.

2019. jún. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!