Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » "Feleségem" titokban nyugdíjpé...

"Feleségem" titokban nyugdíjpénztárba regisztrált, most tudtam meg. Szerintetek?

Figyelt kérdés

"Feleségem" 2 hónapja Generali s nyugdíjpénztárba regisztrált titokban, gondolom azóta fizeti. Az exe ezzel foglalkozik, felvette vele a kapcsolatot szintén titokba, és nála csináltatta meg.

Én semmit nem tudok a nyugdíjpénztárakról. Ő nem szólt nekem erről, pedig MINDENT elmond nagyon is.

Rákérdeztem, ez volt a reakció: Csak az exének a feleségével üzletel. Azért nem szólt, mert ez csak munka, üzleti dolog, mert szeretne majd munkát váltani, és akkor majd így vissza tud igényelni 150 000 forint körüli összeget / év. És, hogy 10 évre szól, ennél nincs kedvezményezett (van egy felnőtt lánya, akivel nem tartotta a kapcsolatot 18 éves koráig, aztán fél évig igen és azóta sem, mindván eltérő személyiség).

Mielőtt beregisztrált, előtte elvált tőlem, monván ő nem ért egyet a magyarországi törvényekkel. De semmi más nem változott köztünk.

47 éves.

Szerintetek van valami hátsó számdék ebben? Nem vagyok tisztában a nyugdíjpénztáras dolgokkal.

Én 32 éves vagyok, ezért elég fura volt nekem, hogy ilyen nyugdíj dolgokat intéz már ennyi idősen, ráadásul titokban, nekem ez bűzlik, szerintem nem titkolta volna máskülönben.

Sőt, soha semmi biztosítást nem kötött, bankot sem használt, dobozba tartotta a pénzét.

Arra bírok gondolni, hogy az exe talán telebeszélte a fejét valamivel?!


2019. jún. 3. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kérdésekért éri meg gyakorikérdéseket olvasni.
2019. jún. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehetek én róla, hogy ez történt szerinted?! Hidd el, nekem azóta is gyomoridegem van ettől.
2019. jún. 3. 20:16
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ebből csak egy dolog derül ki: neki legalább van esze...
2019. jún. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Mielőtt beregisztrált, előtte elvált tőlem,"


Nos, tehát nem a feleséged papíron.

Innentől fogva azt csinál, amit jónak lát.

Nyugdíjpénztárba azért teszi az ember pénzét, hogy nyugdíjas korában legyen mihez nyúlni: azt írod, 47 éves, azaz 10 év múlva már 57 éves lesz, ha nem is közel, de abszolút nem messze a nyugdíjkorhatártól - egyszerűen előre gondolkodott, ennyi.

2019. jún. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!