Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem tartják...

Az emberek miért nem tartják a pénzüket a bankba? Vagy miért félnek ennyire a bankoktól?

Figyelt kérdés
TV-be hallom hogy naponta rabolnak ki idős embereket és ellopnak a lakásukból 10.000 Eurókat , én az ilyen embereket nem tudom sajnálni nem értem miért nem tartják a pénzüket a bankba ? vagy fektetik be egyéb dolgokba , mi jó van abban hogy a párna alatt csücsül a pénz , amig egy rabló el nem lopja ?

2019. jún. 8. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

Mondok egy személyes példát:

Beraktam 700.000et X bankban kb 1évet pihent bent.

Gondoltam kiveszem 618.000tudtam kivenni ilyen olyan kezelési költség levonása utan.

Na ezert nem bankozgatnak.

2019. jún. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Te is inkább nyelvtan korrepetálásra költhetnél, buta kérdések helyett.

A súlyos élet ellenes cselekmények döntő hányadánál mint sem számít a megszerezhető összeg. ebben a hónapban is volt olyan, hogy valami ezer forintért verte valaki agyon a rokonát. Lehetett a néninek 3 milliárdja is a bankban, ha agyonverték.

A bankszámlát is le lehet rabolni, ha nem elég óvatos a számlatulajdonos.

Egy sima lakossági folyószámla hozama annyira elenyésző, hogy értékmegtartás szempontjából mindegy, hogy bankban van-e a pénz, vagy a cihában.

62. évemben járok, de teljesen követem a kort, több tekintetben talpa esettebb, mint sok fiatal.

Szeretem azt, hogy a számlabefizetéseket részben automatizálva tudom intézni (csoportos beszedés), részben online eseti megbízást adni.

De azt nem, hogy a vásárlások alkalmával nem látom jól a takaró szélét. Azaz amíg ott van a tízezres a tárcámban, látom, mennyi a költésem, mi marad.

Ha csak kártyázom, nehezebb követni.

A készpénznek is van előnye, a bankban tartott pénznek is.

De a gazemberektől nem véd meg az, ha számlán van a málna.

2019. jún. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1-es de minek kell kivenni ? ha valami nagy összegü dolgot akarsz vásárolni bankkártyával kell fizetni , törvényszerint se lehet nagy összeget kp-ban


amúgy érdemes egy normális bankkot nézni nem mindenhol ekkorák a kezelési költségek

2019. jún. 8. 12:09
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

"ha valami nagy összegü dolgot akarsz vásárolni bankkártyával kell fizetni , törvényszerint se lehet nagy összeget kp-ban"


Hát ezzel most jó nagy zöldséget mondtál, kérdező: semmilyen törvény nem tiltja, hogy akár egy 20 milliós házat kp-ban fizessen ki valaki.

2019. jún. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

2-es látom jól tudsz helyesen írni de a szöveg megértése az nem az erősséged

én is a kissebb összgeket kp intézem , mert jobban átláthatóbb , de én azt nem értem , hogy nagy összegeket miért tartanak a házban az emberek

én itt most azokra a tolvajokra gondolok akik kifigyelik mikor megy el otthonról az illető és lecsapnak , nem azokra akik agyonütik az áldozatot pár ezer ftért

2019. jún. 8. 12:17
 6/13 A kérdező kommentje:
4-es nem vagyok magyarországi elnézést kérek , de ahol én lakok van ilyen törvény
2019. jún. 8. 12:20
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Az osszes bank legális uzsorás.

Ilyen olyan kezelési költség számlavezetési díj kártya használat stb...stb....

Ez havi szinten jopár 1000.

Nem csodalnam ha a 10.000et is elérné még én fizesek hogy a

2019. jún. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A fentiek mellett ne felejtsük el azt sem, hogy kis hazánkban a magánnyugdíjpénztári vagyon ellopása elég komoly bizalmatlanságot szült az emberek között a különféle megtakarításokkal szemben. Sokan gondolják úgy, hogy ha nem lesz elég a pénz, a kormány más megtakarítási formákban pihenő pénzre is ráteszi a kezét, hiszen ha a MANYUP-pénzt ellopta, mást is tud államosítani alkotmányozó többséggel. A készpénzt viszont nem tudja rendeletileg lenyúlni.
2019. jún. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"A készpénzt viszont nem tudja rendeletileg lenyúlni"


Generál egy kis inflációt és már is le van nyúlva a készpénzed ahoz még alkotmányt se kell módositani , kb. ezért se érdemes otthon tartani a pénzt

2019. jún. 8. 13:55
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

De bankban sem, mert nem fizetnek kamatot.

ÉS MÉG le is tudják nyúlni könnyedén a pénzt!

Más országokban már volt ilyen: ott az volt, hogy nem adták ki a bankban a pénzed. Csak egy adott összeget vehettél fel, egy adott napon.

A többiből pedig extra jutalékot vont le az állam. Azt elvesztetted.

2019. jún. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!