Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes Magyarországra hazaköl...

Érdemes Magyarországra hazaköltözni?

Figyelt kérdés

Dániában kaptam munkát - végzettségemhez megfelelőt. Kiköltöztem. A munka és a hely szuper, de az elmagányosodás drasztikus szintűvé vált.


Kaptam egy állásajánlatot Magyarországról - anyagilag közel azonos a dánnal és budapesti központú.


Érdemes-e Magyarországra visszaköltözni? Mennyire élhető, ha megfelelő jövedelme van az embernek? Elindult az ország a nyugat felé kulturálisan, felfogásban, működésben, vagy inkább ellehetetlenül?


2019. jún. 15. 14:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
A nyugati imper-kapitalisták bekaphatják, Putyin a haver! >:->
2019. jún. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Igen, van sok változás. Minden rosszabb lett, nem is látok reményt komoly javulásra.
2019. jún. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17%
NE
2019. jún. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Én hazajönnék a helyedben, ha ennyire hiányzik a haza.

Megfelelő fizuval simán élhető, sőt, gondolom, jóval több mindenre telne Magyarországon, mint Dániában.

Persze mentalitásban semmi változás xD

2019. jún. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, voltunk most is balatonon a gyerekekkel asszony éppen valami vacsit kreál a gyerekek Még itthon a medencében pacsalnak én meg henyelek az udvaron és sört is kaptam.


Most éppen ebben a helyzetben nehéz elképzelni miért lennék éppen Dániában.


De meséld el a hetvegedet :)

2019. jún. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
Ez az ország nem lesz jobb, amíg tolvajok vezetik.
2019. jún. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nézd, ha itthon kabe annyit keresnél, mint Dániában, az azt jelenti, hogy az átlagos árszintek miatti különbség miatt itthon kábé az ottani kétszerese lenne a reálbéred.


Ez - leegyszerűsítve - azt jelenti, hogy vagy most nyomorogsz kint, vagy itthon igazán úri életed lehetne. Mindkettő szerintem igen komoly érv amellett, hogy haza gyere.


De azt csak te tudod megítélni, hogy az ottani általánosan jobb életkörülmények (utak, közszolgáltatások állapota, emberek igényessége stb.) mennyire hiányozna.

2019. jún. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Gondolj a magyar korrupt politikásra, a kórházaink állapotára, a gyűlölettel rád néző boltosokra, az autósok idegállapotára. Én Angliában vagyok 9 éve, a lábamat sem teszem be Magyarországra, csak ha nagyon muszáj. Nem minden a pénz, de a normális környezet, az élhető ország jobban vonz. Az hogy magányos vagy, az nem Dánia hibája. Ha nem vagy képes kapcsolatokat teremteni, akkor Magyarországon sem leszel képes. Ne indokokat keress, hanem barátot/barátnőt.

Semmiféle elindulás nincs Magyarországon. Ugyanazok a bunkó, irigy, Mónikasón érlelődött emberek lakják, mint eddig. Megfejelve a Fidesz talpnyalók napi szintű életrontásával.

Összefoglalva: eszedbe ne jusson hazamenni.

2019. jún. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ - mindenkinek ment a zöld mancs.


Hazaköltözés lesz. A problémákat látom, az iránnyal sem a megflelő, amit követünk, de a család hiánya, az idősödő szülők és a honvágy hiánya erősebb okot adnak.

2019. jún. 16. 11:40
 10/14 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél végül? Megbántad e vagy sem? Nagyon érdekelne a válaszod!
2021. márc. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!