Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kiengednek Amerikába ilyen...

Kiengednek Amerikába ilyen tartozással?

Figyelt kérdés

Ha esetleg megnyerjük a vízumlottót, probléma lesz, hogy banki tartozásunk van? FHB-nek tartozunk 6,5 millióval.

Illetve ha Amerika beenged így az országba, akkor a magyar hatóságok megtalálnak, behajthatják?


Ha kimennénk, sosem jönnénk vissza, szóval nem lenne rossz, ha a kizsákmányoló külföldi banknak nem kellene fizetnünk.

Főleg, hogy ezzel nem is Magyarországot húznánk le.



2014. jan. 3. 14:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kiengednek, de megtalálnak, mivel hivatalosan lesztek kinn. Ameddig tartozásotok van, a magyar állampolgárságodtól sem mondhattok le. Mindenképp vissza kell fizetni az adósságot, nincs kiút.
2014. jan. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

A kizsákmányoló bank milyen jó is volt akkor, amikor adta a pénzt, ugye?

A vízumnak egyébként ez nem feltétele, az ESTA mást vizsgál, nézz utána a kérdéseknek náluk. De mivel hivatalosan lehetsz csak kint, úgyis megtalálnak, ahogy már írták is.

2014. jan. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Na ja, nagyon jó volt amikor adta a pénzt a rohadt bank. 1,7 milliót kaptunk kézhez, amit ő szépen úgy megemelt jogtalanul, hogy 6,5-öt akar rajtunk behajtani! Csalás a deviza szerződés, ezt mindenki tudja. Nekem nem lenne gondom a bankkal, ha annyit követelne, amennyi jár neki!!
2014. jan. 3. 15:13
 4/13 maricusi válasza:
76%
Jó demagóg szöveged van: "kizsákmányoló külföldi bank". Amikor kölcsön kellett miért nem a jó magyar uzsoráshoz fordultál? Persze most jól jönne, ha mehetnél tiszta lappal a kizsákmányoló külföldi országba. Mire vetted fel a hitelt? Ha a lakásodra és nem fizeted a kamatot, akkor azt elárverezik. A másik, hogy többesszámban írsz, már ha ketten mentek ki legalább 3 millió forintnak megfelelő devizával kell rendelkezned, ha kisorsoltak az se biztosít még semmit, mert ha nincs meg a megfelelő végzettséged szakmád nem fogadnak. Úgyhogy szerintem ne azon törd a fejed, hogy hogy tudod magadnak bemagyarázni, hogy hogy akarsz megúszni egy kölcsön visszafizetését, hanem próbálj meg itthon becsületesen élni. (Tudom, hogy sokaknak nehézséget okoz a hiteltörlesztés, csak itt úgy látom nem ez a helyzet, hanem, hogy tud valaki egy kötelezettség alól kibújni becstelenül).
2014. jan. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
A banki tartozás nem hatósági ügy.
2014. jan. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tök jó, hogy nem a kérdésre válaszolsz, hanem ítélkezel.

Pénzünk nincs, nem viccből nem fizetjük a hitelünket.

De mivel Amerikában élnek rokonaink, ők fognak nekünk pénzt adni a kivándorláshoz, de a hitel a mi gondunk.

És mivel ők nem tudtak válaszolni az itt feltett kérdésemre, azért írtam ki.

És nem kibúvót keresek, csak egyszerűen nem akarom, hogy emiatt ne kezdhessünk máshol új életet. De ha ki kell ott is fizetni, hát kifizetjük, de jó lenne biztosan tudni, mivel nézünk szembe, ennyi!!

2014. jan. 3. 15:32
 7/13 maricusi válasza:
64%
Mire megírtam a válaszomat, látom jöttek máshonnan is. Ha tudtad, hogy csalás miért írtad alá? Mert akkor még jobban jártál vele és kinevetted a forint alapon kölcsönt felvevőt. Tudom, mert én is devizaalapút vettem fel, és bizony elmondták előnyét is hátrányát is a forint és devizaalapúnak, és képzeld nem tartottak pisztolyt a fejemhez, hogy melyiket válasszam. 3 évig hasznom volt belőle két évig szívtam. De abban a 3 évben senkit se hallottam, hogy jajvíkolna, hogy milyen csalás ez a szerződés, mert visszautalnak a befizetésünkből és a banknak ez milyen ráfizetés. Tanuld meg, főleg ha az Usá-ba készülsz, hogyha hozol egy pénzügyi döntést a te felelősséged és a következményeit is neked kell viselned. Ha kikerülsz és én drukkolok neked ezt az életszemléletet fogják tőled kint elvárni.
2014. jan. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 maricusi válasza:

[link]

Ez talán segít az eligazodásban.

2014. jan. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
AZ FHB EGY MAGYAR BANK! PONT ÚGY MINT AZ OTP! Az FHB is ott van a magyar tőzsdén, magyar alapítású és Magyarországon az anyaországa. Jól képben vagy.
2014. jan. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 egy újabb válaszoló ***** válasza:
kíváncsi lennék 1.7-ből hogy lett 6.5
2014. jan. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!