Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet finoman megmondani...

Hogy lehet finoman megmondani egy üzleti partnernek, hogy nem akarod meghívni üzleti találkozóra az ország legdrágább kávézójába?

Figyelt kérdés
Van egy üzleti partnerünk, aki az üzleti találkozó helyszínéül a város legdrágább helyét adta meg. Raádásul egyértelmű, hogy itt nekünk kell majd fizetni. Mi ezt nem engedhetjük meg magunknak és az üzletben sincs akkor a potenciál. Javasoltam én helyszínt, de az volt a válasz, hogy neki az messze van. Eléggé olyan szagú a dolog, hogy direkt azt akarja, hogy oda hívjuk meg. Egy bizonytalan, kevés haszonnal kecsegtető üzletért viszont nekem nem igazán éri ez meg. Nem akarok kicsinyesnek, csórónak tűnni, de azért maradt talpon a vállalkozásom is, mert nem szórtam felesleges dolgokra a pénzt. Hogyan lehetne megmondani, hogy ez így nem pálya, én nem akarom ilyen drága helyen etetni-itatni?
2019. jún. 18. 12:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Ecsém, így pénzt keresni se fogsz... Pfff, sajnálsz egy jó kávét magadtól, és az üzleti partneredtől. Kemény vagy...
2019. jún. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Pont igy ahogy leirtad :)
2019. jún. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én úgy ráztam le 1 MLM ügynököt, hogy mikor felajánlotta üljünk le 1-2 kávé és süti mellé átbeszélni a kihagyhatatlan lehetőséget én a Cafe Five Bistro-t javasoltam neki, erre eltűnt mint szamár a ködben!


Lehet, hogy téged is így próbálnak leépíteni? (Vicces lenne, ha pont rólam szólna a kérdés)

Milyen üzletről van szó?

2019. jún. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%

Milyen kávézó lehet ami túl drága ?

Ha 200e Ft nincs egy üzleten akkor oda se megyek nemhogy leuljek osztani a semmit.

Ha van rajta pénzem akkor milyen kávézó amit nem engedhetek még magamnak ? Legyen 8000 Ft a kávé 2000ft egy pohár víz, és mondjuk 1 szelet süti 4000 Ft. 14*2 az 28000 ennyit ki kell bírnia egy uzletnek.

És nem tudom hogy ennél ez drágább lenne ?

2019. jún. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

Ezt nem is értem.


Oké, legyen az ország legdrágább kávézója. De gondolom egy két fős megbeszélésről lenne szó. Mennyi lehet egy kávé egy drága helyen - 1,000 ft? Ha uram bocsá' még egy sütit is betol hozzá akkor 2,000 ft. Milyen üzlet az, amibe ennyi nem fér bele? Azért kár elindulni...

2019. jún. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
30%

3-as, a Starbucks sokkal drágább - azért a café five-ban egy sima kávé 390-ért nem a megfizethetetlen kategória.


Kérdező, nem tudom, Neked kell eldöntened, mennyire éri meg.

Az, hogy kis haszonnal kecsegtet, nem biztos: egyszer akartak tőlem rendelni egy esernyőt egy katalógusból (800 ft), de kiderült, hogy nem automata, ahogy a vevő szerette volna, csak félautomata. Mivel amúgy is jóba voltunk, beszélgettünk tovább, aztán hogy- hogy nem, egyszercsak leadott egy 10 ezres megrendelést - én csodálkoztam utána a legjobban :D :D

2019. jún. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

Az üzleti élet a kapcsolatok építéséről (is) szól. Ha most nem fér bele ez a 10ezer forintos kv, akkor épp lerombolsz egy kapcsolatot. Nekem nem baj, te tudod, hogy mekkora lehetőség lenne ez az ember.


Amúgy most már engem is érdekel. New York? Daubner? Gerbaud? Mandal? Melbourne?

2019. jún. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%
Az üzleti èletben nem lehet ilyen szűklátókörűen gondolkozni. Ne 1 üzletet láss a találkozóból. Ez kapcsolatèpítès. Lehet akkor is megèri kèsőbb, ha most egy fillèrt sem keresel rajta. Elmèsz, beszèlgettek. Megismerés, hogy mit tud, vagy milyen területen tudnátok együttműködni. Lehet ajánl egy olyan partnert, akinek viszont sokmindent el tudsz adni. 1 kávè áráèrt!
2019. jún. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%
Nem fér bele 2 kávé?
2019. jún. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

"Van egy üzleti partnerünk, aki az üzleti találkozó helyszínéül a város legdrágább helyét adta meg. ... Javasoltam én helyszínt, de az volt a válasz, hogy neki az messze van"


Hát akkor mondj neki olyan helyet, ami mindkettőtöknek egyforma távolságra van és középkategóriás :-)

2019. jún. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!