Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy működik a postai pénzküldés?

Hogy működik a postai pénzküldés?

Figyelt kérdés

T0-ra gondolok,amit 1 órán belül már fel lehet venni.

Nagykorúnak kell lennem a pénz feladáshoz/felvételhez?

Mennyibe kerül?

A másik fél hogy tudja felvenni a pénzt? Gondolom 1 óra alatt nem juttatják el hozzá a papírt ,amit a postán kéne bemutatni.

A papírra amit kitöltök kell címet/nevet írni? A postára megy be érte az ember és gondolom valamiféle azonosítókóddal azonosítja magát ,nem címmel. Vagy tévedek?


2019. jún. 24. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Aznapi utalványnál egy fehér színű utalványt kell kérni a postán, a rajta lévő rovatokat kitölteni - igen, név, cím, stb. - utána a kifizetni az igen-igen borsos díját a szolgáltatásnak: min. 5 ezer ft-ot és max. 200 ezret lehet így feladni és 10. ezer ft-ig 4 ezer ft a feladás díja, 30 ezerig 4.545, 50 ezerig 5 ezer, és így tovább

A feladásról a címzettet a feladó értesíti (magyarul kéne telefonszám, hogy AZONNAL tudjon róla, mert chat, sms-t nem biztos, hogy megtalálja rögtön) és neki kell az utalvány azonosító számát is megmondani, a címzett pedig személyivel, (+lakcímkártyával) veheti fel a pénzt.


Azt, hogy kiskorú is adhat-e fel, nem tudom.

2019. jún. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor egyszerűbb és olcsóbb feladni egy könyvet/füzetet és abba berakni a pénzt,nem?

Azt biztos adhat fel kiskorú is.

2019. jún. 24. 15:31
 3/8 anonim ***** válasza:

A rózsaszín utalvány sokkal olcsóbb - csak azt nem kapja meg 1 órán belül.

De ha könyvet/füzetet adsz fel, azt sem kapja meg 1 órán belül -ráadásul az sem sokkal olcsóbb - ezzel szemben kevésbé biztonságos.

2019. jún. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem lenne baj, ha nem kellene barkochbázni, hanem elárulnád, mi lenne a cél? Mennyit akar xy feladni és mennyi idő alatt érjen célba? Ki a kiskorú?

Miért nem utalással megy a pénz? Kinek nincs bankszámlája: se a feladónak, se a címzettnek?

Belföld vagy külföld? stb.

2019. jún. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A cél az lenne ,hogy 120.000et el tudjak juttatni egy ismerősömhöz. Nincs bankszámlám és neki sincs. Jó lenne ,ha a feladás után minél előbb át tudná venni. Mindketten kiskorúak vagyunk.

Belföld.

2019. jún. 24. 16:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Óóóó, csak nem vettél valami műszaki cuccot?

És a szülők bevonása utalással miért nem opció?

Jól meggondoltad Te azt a 120 ezret elutalok neki? Biztos, hogy nem leszel átvágva?

2019. jún. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem akarok bunkó lenni,de mi lenne ha a kérdésre kapnék választ?

Az az "ismerősöm" rokonom,csak nem gondoltam ,hogy lényeges lehet és hogy bárkinek is köze lenne hozzá.

Szülők bevonása azért nem opció ,mert megmondták,hogy nem aszisztálnak a hülyeségeinkhez ,így megoldjuk mi.

2019. jún. 24. 20:30
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

"A kérdező kommentje:


Nem akarok bunkó lenni,de mi lenne ha a kérdésre kapnék választ?"


Kaptál választ a kérdéseidre, MIND A 4 VÁLASZADÓ én vagyok - egyedül én álltam szóba Veled és vettem a fáradságot, és pazaroltam Rád az időm INGYEN, bérmentve (tudod, "az idő pénz") hogy utánanézzek a kérdéseidnek. Nagyon pontosan leírtam, hogy mi mennyibe kerül.


De nincs időm arra, hogy kitaláljam, mit szeretnél.

Az a kérdésem meg, hogy csak nem valamit vásároltál? azért született, mert MEG AKARTALAK ÓVNI ATTÓL, HOGY VALAKI ÁTVÁGJON. (attól, hogy rokon, még simán átvághat, barátnőm férjét a saját testvére vágta át, ráadásul külföldön, mikor már kiköltöztek családdal - ott maradtak munka és pénz nélkül) 120 ezer ft azért elég nagy pénz ahhoz, hogy esetleg semmit vagy valami gagyit kapj érte.


"Szülők bevonása azért nem opció ,mert megmondták,hogy nem aszisztálnak a hülyeségeinkhez ,így megoldjuk mi."


Nos, akkor azért itt valami mégsem stimmel... A továbbiakban én sem aszisztálok hozzá, mert ahelyett, hogy megköszönnéd, hogy segítek, még ki is oktatsz.

Szépen besétálsz a legközelebbi postára és felteszed ott ugyanezeket a kérdéseket.

Aztán ha esetleg mégis átvágnak (enm kívánom), akkor majd emlékezz arra, hogy nem mindig lüke meg kötözködő az, aki figyelmeztet.

2019. jún. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!