Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Paypalos fizetés mindkét fél...

Paypalos fizetés mindkét fél számára megbízható? Többi lent

Figyelt kérdés
Van egy eladó pianínóm, lenne rá egy vevő, de csak paypalon keresztül hajlandó fizetni. Magyar neve van, de angolul írja az e-maileket. Azt írta elutalja a pénzt, ha csinálok paypal számlát és ha megérkezett küldi a futárt. Mi van akkor, ha én elküldöm a pianínót és ő vissza akarja kérni a pénzt valamilyen okból? Mi lesz akkor a hangszeremmel? Szerintetek ez így korrekt?

2019. jún. 24. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha bármilyen okból vissza akarja kérni a pénzt, akkor azt bizonyítania kell.

A paypal eléggé biztonságos.

Ha a vevő azt mondja, hogy sérülten érkezett a cucc és ezt képekkel is tudja bizonyítani, akkor neked kell bizonyítanod, hogy amikor te feladtad, akkor nem volt sérült, stb.

A lényeg, hogy ha a vevő reklamál valami miatt, akkor neki bizonyítania kell és ugyanígy az eladónak is, hogy a vevőnek nincs igaza. Aztán a paypal dönt.

De ha a vevőnek nem tetszik a cucc, akkor visszaküldheti az eladó költségére - hacsak nem egyeztek meg másképpen.

Szóval érdemes mindent emailben letisztázni (milyen állapotban van a termék, ki fizeti a szállítást, ki fizeti reklamáció esetén a visszaszállítást, stb. hogy legyen írásos nyoma mindennek ha aztán a paypalhez kell fordulni).

És nyugodtan rákérdezhetsz az érdeklődőnél, hogy miért angolul ír és hova kellene küldeni, stb. Ha nem kérdez, érdeklődik a pianino után (milyen állapotban van, van-e hibája, stb.) az már fura.

Simán próbálkozhat valaki azzal, hogy drága a futárköltség, így amikor megkapja a cuccot, akkor valami hibát talál ami miatt reklamál a paypalnél. Ha a paypal elfogadja, akkor vagy visszafizet az eladó arányosan összeget, ha ezt nem akarja, akkor saját költségén visszaszállítatja magához a terméket - ami a magas költség miatt (egy pianino szállítása nem lehet olcsó), az eladó nem vállal, inkább azt mondja, hogy akkor inkább tartsa meg a vevő.

2019. jún. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Mindent e-mailben beszélünk meg. Kértem, hogy hívjon fel, azt mondta, ha megcsináltam a paypal számlát felhív és beszélünk. Lehet, hogy azért ír ő is mindent e-mailben, hogy legyen nyoma. Erre nem is gondoltam. Csak elég fura ez így nekem, kicsit bizalmatlan vagyok, mert nem olcsó dologról beszélünk.
2019. jún. 24. 22:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk azért ez a nagy ragaszkodást a Paypalhez nem értem... attól még lehetne beszélni telefonon előtte.

Mintha olvastam volna paypal-es átverésekről itt gyk-n... Valami olyasmi szokott lenni ha jól rémlik, hogy a paypal nevében küld valaki emailt, hogy a vevő elutalta az összeget az eladónak, de közben nem, mert az csak egy paypal-es emailnek látszó, valójában nem paypal küldte email volt.

Szóval a paypal megbízható, de aki nem figyel oda, azt könnyen átverhetik. Nézd meg az emailt amit kapsz, ha van benne link, akkor inkább ne kattints rá, lépj be a paypal.com-ról és ott nézd meg, hogy valóban elküldték-e az összeget, stb.

2019. jún. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Paypal eladóként mindig rizikós, mert a Paypal vita esetén többnyire a vevő mellé áll. Mi van, ha azt állítja, üres csomagot küldtél vagy fél tégla volt a dobozban a termék helyett? Sehogy se tudod bizonyítani, hogy nem úgy történt.

Mindenesetre szerintem nem ez lesz a legnagyobb gondod, ez az egész ügy ahogy van, gyanús.

Csináld meg a Paypal számlát, abból nem lesz bajod, de ha elkezdenek levelek jönni a "Paypal"-tól, hogy elutalták neked a pénzt és addig van függőben az összeg, amíg vissza nem igazolod, hogy feladtad a csomagot, akkor felejtsd el.

2019. jún. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon fura... Küldtem neki e-mailt magyarul, válaszolt is, de angolul. Nem megyek bele ebbe, valami nem stimmel itt. Egyfolytában azt írja, hogy milyen biztonságos a paypal meg nem lesz belőle gondom. De nem hív fel.
2019. jún. 25. 09:58
 6/7 Hintalow ***** válasza:
Ez akkora nigèriai csalás mint a ház 😀 amilyen komolyan tolják már ezeket, mèg az sem biztos, hogy egy èlő emberrel levelezel. Felejtsd el, fölöslegesen pazarlod az idődet, csak pènzt akarnak kicsalni tőled.
2019. jún. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Laylah ***** válasza:
Miért nem adod fel utánvéttel? Akkor tuti megkapod a pénzed.
2019. júl. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!