Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyesek miért mondják azt...

Egyesek miért mondják azt hogy egy főre Magyarországon sok havi 60 ezer forint élelmiszerköltség, úgy hogy MINDIG magadra főzöl?

Figyelt kérdés

Itt tombolnak páran kommentekben hogy milyen sok az ételre :

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..


Pedig nem sok.


Veszel alap zöldségeket, kis gyümölcsöt, eszel rendes mennyiségben normálisabb húsokat (karaj, csirkecomb, csirkemell hasonlók) és simán elmegy ennyi.

Ez 1 hétre 14 ezer forint.

Még normálisabb sajtra se fussa belőle.


Teljesen alap dolgokat eszek és simán kell ennyi pénz.


Aki szerint ez rengeteg egy főre, az miket eszik? Krumplis tésztát heti egyszer húst?


2019. júl. 5. 20:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
56%
Nem irreális??? Dehogynem. A másik kérdésnél leírtad nagyjából miket eszel. Sza* kereset mellett bizony nagyon sokat költesz. Nem önmagában a 60000 a sok....hanem az hogy a keresetedhez képest irreális.
2019. júl. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
55%

Valóban nem sok a 60 ezer kajára, én pl jóval többet költök. A keresethez kell ezt mérni. Ha meg kell fogni a pénzt, akkor pl lehet olcsóbb húsokat is venni mint a karaj meg a csirkemell. Pl a csirke különböző részei közt simán van 5-600 ft különbözet kilónként, az ilyesmivel baromi sokat lehet spórolni. Szalámival ugyanez a helyzet. Ha valaki nem engedheti meg magának a pick paprikás kolbászt, akkor egyen sparos lecsókolbászt vagy sajtos párizsit, aminek nagyjából 2-3 ezer forinttal olcsóbb a kilónkénti ára. És a húst-hússal étrenden kívül nem csak az egész heti krumplis tészta van. Én szoktam csinálni főzelékeket. Egy lencse- vagy krumplifőzelék, két napi adag kijön párszáz forintból és meg lehet főzni fél óra alatt. Csak egy példa.


Van az a mondás, hogy addig nyújtózkodj...

2019. júl. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
29%

Nem sok a 60 ezer, és semmi extra nincs benne. Csak és kizárólag minőségi élelmiszert veszek, de abból is inkább az olcsóbbat, de valahogy nem úszom meg 1500 alatt, ha beugrom a boltba. Ha ezt napi kétszer vesszük, már kikencvennél tartunk.

Mondjuk azt észrevettem, hogy rengetegen a sza@t eszik. Van mikor vendégségben el sem fogadok semmit, mert látom hogy a legolcsóbb felszójázott, rákkeltő adalékanyagos silány minőségű élelmiszert eszik pl. felvágott. Szerintem fontos hogy mit eszünk meg, a jó minőségű táplálékbevitelt hosszú távon meghálálja a szervezet.

2019. júl. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
50%

Bazsi nem tudom miért sírsz, másik kérdésednél leírtad, hogy bér trollként nettó 250 000Ft-ot keresel!


Mondjuk nem értem a gyakori üzemeltetőit, hogy miért fizetnek neked ilyen sokat, másrészt viszont érhető is, a feléd irányuló közutálat elég jól pörgeti az oldalt és sok reklámot lehet beszúrni.

2019. júl. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
59%

Nekem csak egy kérdésem van: mennyire vagy elhízva?

Mert a friss zöldség, gyümölcs; sajt (chedar, ementali, kecskesajt...), felvágottak (cs.sonka 97 %), joghurtok, hús (cs.mell, comb, karaj) nálunk is alap és nem költünk 60-at per fő.

2019. júl. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!