Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Adásvételi szerződés megszegés...

Adásvételi szerződés megszegése esetén mi a teendő? Milyen jogi lépések tehetők a megszegő fél irányába?

Figyelt kérdés
Vettem a vaterán egy görkorcsolyát 10.000 ft értékben közel egy hónappal ezelőtt, előre utalással. Miután lakótársam évek óta van az oldalon és rendel és elad is, nem gondoltam, hogy bármi probléma lehet, hisz neki se volt még, max 2-3 napot késett az áru.Az eladó eleinte készségesnek tűnt, én két napon belül utaltam is a vételárat, az eladó srác viszont nem nagyon akarja átadni a korit, csak ígérget jobbra balra, meg a barátnője is, akié maga a kori (csak a srác profilján keresztül lett eladva). Szóval valahogy szeretném megkapni a korit, vagy legalább a pénzemet visszakapni.
2010. júl. 10. 08:38
 1/3 anonim ***** válasza:

írsz neki egy e-mailt, hogyha szerdáig nem kapod meg vagy nem kapod vissza a pénzed, akkor fizetési meghagyás és feljelentés lesz belőle...ha nem kapod meg, ami jár, akkor indíthatod is az eljárásokat


a vaterának meg jelentsd az esetet

2010. júl. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én soha semmiért nem fizetek előre!!!!Mert ráfizetek...
2010. júl. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ha nálam nem fizetnél előre, akkor kapnál egy nagy negát, terméket meg nem ;)
2010. júl. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!