Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ajánlott ragszám nemzetközi...

Ajánlott ragszám nemzetközi viszonylatban? Mindig "R" jelzésű?

Figyelt kérdés

Sok csomagot kapok külföldről és a többsége tényleg olyan h valahol a számsorban van egy "R" betű, a legvégén is lehet, szal ez országonként változik ahogy látom. Eddig tiszta, bár ilyen is veszett már el úgy, h senki nem tudta, hol.


Viszont az a kérdésem h kötelezően, mindenképpen kell tartalmaznia az "E" betűt vagy az adott országtól függően lehet ez más is? pl hollandok állíthják h ajánlva atták fel, és mégis "LX-----" kezdetű + egy hosszú szám, de sm emi "E" betű nincs az egészben.

ettől még lehet ajánlott vagy tuti nem?



2019. júl. 8. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden ország egyénileg használja a ragszámokat. Ami szokott lenni az az, hogy két betű az elején és kettő a végén, közötte meg számok. A két utolsó betű a feladó ország kóda (pl. Kína - CN)
2019. júl. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi, de aKKOR NEM ÉRTEM. és a következő meg az x-dik ország postája honnan fogja tudni h az ajánlott?


azt hittem az "R" az egy nemzetközi standard a "Registered" szóból ... de akkor mégse. ezek szerint az "LX458745574NL" lehet is ajámnlott meg nem is, attól függően h a hollandok éppen ezt minek tekintik?

2019. júl. 8. 17:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Onnan fogja tudni, hogy VAN neki ragszáma, vagyis ezek alapján regisztrált, "könyvelt" küldeményről van szó.
2019. júl. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"a következő meg az x-dik ország postája honnan fogja tudni h az ajánlott?"


A könyvelt küldeményeken van vonalkód, felette/alatta meg írja a ragszámot.

2019. júl. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"a következő meg az x-dik ország postája honnan fogja tudni h az ajánlott?"


- Mi onnan tudjuk hogy vannak szabvány ragszámok és sok száz számsor alapján már tudjuk, mi kézbesítők. Egyébként pedig a küldeménykicserélőben Pesten ragasztanak az ajánlott külföldire egy matricát hogy nemzetközi ajánlott.


"azt hittem az "R" az egy nemzetközi standard a "Registered" szóból ... de akkor mégse."


- Ez addig volt így amíg Kína el nem kezdte százezrével ontani a küldeményeket. Azóta nem volna elég csak az "R" betűs számsora sokmillió küldemény miatt...


" ezek szerint az "LX458745574NL" lehet is ajámnlott meg nem is, attól függően h a hollandok éppen ezt minek tekintik?"


- Ez egy standart ajánlott ragszám,megfelel az első válaszomban leírtaknak. Elöl két betű és hátul az országjelző két betű (Hollandia - NederLand)


"A könyvelt küldeményeken van vonalkód, felette/alatta meg írja a ragszámot."


- Ez sajnos már általános a nem ajánlott küldeményeknél is!

2019. júl. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

igazán köszi a részletes ismertetést, de pont ezt akartam én is írni, h a nem ajánlott, sőt kifejezetten "UNTRACKED" jelzésű levelekre / csomagokra is tesznek vonalkódot ma már (ahogy emlékszem, sztem mindegyikre, mert elég sokat rendelek ebayról, és mindegyiken van)


akkor már csak az marad rejtélynek, ha nemzetközi ajánlott, akkor azt napra pontosan honnan tudja ennyire jól pl az ebay rendszere, hogy mikor került kézbesítésre? mert tényleg pontosan írják mindig, és kb csak 2 nap kérdése, és akkor az a tétel ragszáma átvált zöld színre a listában.

a Magyar Posta esetleg beviszi a kézbesítés tényét valamilyen nemzetközi hozzáférésű elektronikus rendszerbe? másképp nem nagyon érteném ....

2019. júl. 9. 07:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom... Feltételezhetően - ahogy írtad is - beolvassák őket, mikor beérnek az országba.
2019. júl. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!