Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a lakóhelyemtől távol eső...

Ha a lakóhelyemtől távol eső munkát pályázok meg, érdemes feltüntetnem a jelentkezésemben azt, hogy sikeres pályázat esetén költöznék?

Figyelt kérdés

Vidékről szeretnék felköltözni Pestre (200+ km a távolság), és az érdekelne, hogy a HR-esek mérlegelik-e, ha valaki messze lakik a munkavégzés helyétől, vagy tudják, hogy ha az illető nagyon messze lakik, akkor nyilván nem onnan tervezi a bejárást.


Hálásan köszönöm a válaszokat!



2019. júl. 24. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Eleve fel se tüntetem a lakhelyem a jelentkezéskor.
2019. júl. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is így tettem, Keletről a fővárosba költöztem. Viszont odaírtam a város nevét, mellé írtam kötőjellel, hogy: az állás érdekében vállalom a költözést.

A motiv. levélben is megbírtam, hogy:...

Azért írtam a város nevét, hogy ne rögtön másnapra hívjanak be állásra. Igaz, így a kb. 30 helyre küldött pályázatból 6 helyre hívtak be, 3-ra fel is vettek egyszerre.

Szóval, az a helyzet, hogy nem biztos, hogy jó, ha beírod, mert akkor a távolság miatt eleve nem fognak beívni. Ha ott vagyok helyben, akkor több helyre hívtak volna be.

Ha viszont nem írod be, akkor rögtön ugranod kell, ha másnap hívnak. Ha ezt tudod vállalni, akkor inkább írd be hogy Budapest, aztán majd ott kiderül, hogy még nem laksz ott.

2019. júl. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm!

Inkább akkor beleírom, legfeljebb kevesebb helyről hívnak vissza. A 30-ból 6 nekem is jó arány lenne. :)

2019. júl. 24. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!