Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek jól sikerült az...

Szerintetek jól sikerült az állásintetjúm? (Szakmai/gépipar)

Figyelt kérdés

Egy jól menő, jó hírű céghez adtam be az önéletrajzomat, minőségellenőrnek. Be is hívtak. Először beszélgettünk, ahogyan az lenni szokott. Utána adtak adtak 3 műszaki rajzot, 3 munkadarabbal. Le kellett ellenőrízni a méreteket tolómérővel és mikrométerrel. A mikrométer direkt el volt állítva, be kellett kalibrálnom. Lemértem mindent, momdtam, hogy megfelel a tűrésnek. Voltak ilyen +0.08 +0.06 mm tűrések. Amúgy senki nem momdta, hogy használjak mikrométert. Én momdtam, hogy ezt inkább mikrométerrel kelleme mérni. Az interjúztató helyeselt, már adta is. (Amit be kellett kalibrálnom)

Egyetlen dolog nem ment, nem ismertem fel egy jelölést. Az egyik menet G 1/4-el volt jelölve, én meg nem tudtam, hogy mi az. Sosem találkoztam vele, se a jelenlegi munkahelyemen, se a tanulmányaim alatt, csak a sima metrikus menetet ismertem. (Gépgyártástechnológiai technikus vagyok) Ez annyira nem tetszett nekik, valamint a mikrométerrel bénáztam egy kicsit, mert 2 éve nem volt a kezemben, de megoldottam. Először rosszul mértem vele, kérdezte az interjúztató, hogy "biztos?" én mondtam, hogy egy pillanat, aztán mondtam hogy nem, és utána már mondtam a helyes értéket. Ezt próbáltam "menteni", hogy egyébként mindent 3X kellene mérni és átlagolni, mérési jegyzőkönyvet készíteni, akkor lesz igazán pontos és precíz. Erre is helyeselt. Aztán kérdezte, hogy a rajzon találok-e hibát. (Persze didekt tettek rá hibákat)

Mondtam, hogy igen. Nem jól van feltüntetve a méretarány például. Hirtelen ennyi jutott eszembe, ekkor leblokkoltam, mert tudom, hogy rengeteg szabvány van ami a műszaki rajzot illeti, és hirtelen nem jutott eszembe. Kérdezte, hogy mit látok még, miután 10 mp-ig csenben ültem, kérdezte, hogy stimmel-e a darabszám. Én mondtam, hogy nem. Akkor jutott eszembe még 1-2, hogy nincsen kitöltve a feliratmező. Kérdezte, hogy magát az anyagot hogyan vizsgáln, én mondtam, hogy keménységmérő géppel. Helyeselt, kérdezte, hogy melyik technológiát használnám. Én mondtam, hogy lehet rockwellel meg vickersel, de én inkább utóbbival mérném. Kérdezte, hogy tudnék-e keménységmérővel mérni. Én mondtam, hogy igen.

Nagyjából ennyi.

Miután kijöttem, akkor jutott eszembe még egy dolog: a méretvonalakat pirossal kell jelölni, ez nem azzal volt. Valamint 1-2 dolog jutott eszembe, amit nem ellenőríztem le, ilyen a hogy 2 párhuzamos vonal között meg van-e a szabvány szerinti távolság, a két fajta vonal legalább 2:1-ben aránylik-e, stb.

Kb ennyit felejtettem el.

Úgy az általános viselkedést illetően állásinerjún, az szerintem jól ment, jó volt a kommunikáció, 1-2 poént elvetettem (persze nevettek), stb. Sok interjún voltam már, rengetek cikket olvastam, úgyhogy ez a része biztos jól ment, nekem a szakmai szempontból vannak aggályaim. Szerintetek?



2019. júl. 24. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Leírás alapján teljesen rendben lehetett szerintem.
2019. júl. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szakmai rész tökéletességénél fontosabb az 1. benyomás/szimpátia szerintem.

Az általad leírtaknál kevesebb hiba miatt nem vettek fel tavaly egy állásra (bár az nem gépipar volt), de már az első perctől éreztem, hogy nem vagyok szimpatikus. (5 perce láttam, hogy újra hirdetik az állást. hahaha)

Pár hónappal később felvettek álmaim állására azt követően, hogy 2. körben prezentálnom kellett egy számomra tök új témát, belekérdeztek, amire azt válaszoltam, hogy "megmondom őszintén, nem tudom, mert egy interneten talált angol anyagból készítettem a prezentációt".

Szóval ne idegeskedj a szakmai részen, ha a többi rendben volt!

2019. júl. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Megkaptad az állást végül?:)
2019. szept. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!