Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért keresnek a pályakezdők/f...

Miért keresnek a pályakezdők/fiatalok/újonnan felvettek többet, mint aki pl.15-20 éve ott dolgozik egy cégnél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én is frissen kezdett vagyok egy cégnél, és nem rossz a fizetésem. Viszont más részlegekről sokt hallom panaszkodni az idősebb dolgozókat, hogy nekik olyan a bérük, hogyha vkit felvesznek akkor az már kezdőfizetésként többet kap, mint amennyit ők keresnek pedig már x éve ott vannak.


Ez miért alakult ki így sok cégnél? Mi ennek az oka? Oké nyílván az egyik hogy becsábítsa a friss munkaerőt. De a tapasztaltabb embereket miért nem érdek megtartani? Hiszen anak sem kellene sokkal többet fizetni, csak arányosan, hgoy nyílván ne keressen többet egy frissen felvett ember.


a béreket nem igazítják minden évben pl. a gazdasági helyzethez? Nálunk pl. úgy tudom minden ősszel van bérfelülvizsgálat, és mégis ez van.


Ez miért "éri" meg a cégeknek? Hiszen szóbeszéd alapján úgyis terjed a benti dolgozók között, hogy x ember mennyit keres és a régebbi dolgozók is úgyis tudják, hogy egy újonnan felvett ember közel annyit vagy még többet is megkap mint az ő bérük.


2019. júl. 24. 21:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Ők is annyit kapnak, de ezek a lúzer emberek mindig panaszkodnak. En is nemrég kerültem a céghez, 8 alkalmazott felettese vagyok, de mmivel fiatalabb vagyok nálunk, folyton nekem pletyiznek. Minsig panaszkodnak, milyen kevés a fizetésük, nem lehet megélni belőle. De pontosa tudom mennyit keresnek, 1 eve meg pont a felét kerestem meg annak, amennyit most ők kapnak és nem panaszkodtam
2019. júl. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk is így lehet (99%) bár nem ismerem mások fizetését. Csak hallom milyen szinten panaszkodnak és hogy hány éve semmi emelés.

Én meg frissen kerültem oda és maximálisan elégedett vagyok a fizummal, sőt... Ennél többet gyanítom sehol sem kapnék a jelenlegi tapasztalatommal.


Pedig ők tanítanak engem. Ők dolgoznak valós értéket előállítva, én csak tanulok, apró dolgokban tudok még csak segíteni.


Én kellemetlenül érzem magam emiatt, hogy nemhogy ugyanannyi, de jó eséllyel kevesebb nekik.

2019. júl. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem bonyolult dolog. Azt kérdezed, nem érdek megtartani az X éve ott lévő dolgozókat. És sikerül? Ott vannak? Ott hát. Panaszkodnak, de nem mennek, nem váltanak. Vagy mert lusták, vagy mert piacképtelenek.


Magyarul a cég ingyen megoldotta, hogy maradjanak. Akkor miért fizetnének érte többet?

2019. júl. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
12%
Mert gyökerek
2019. júl. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%

Az ilyesmi csak a rosszabb cégeknel van.


A jobbaknál van junior, senior besorolás.

2019. júl. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Elég általános jelenség.

1. A régen ott dolgozók lehet, hogy panaszkodnak, de mégsem állnak fel és mennek el, tehát miért is adnának jelentősebb béremelést?

2. Jelentősebb béremelés csak úgy érhető el, ha felállsz és elmész másik céghez. Ha egy ember kap egy nagyobb összegű béremelést, akkor jön a második is, meg a harmadik is és elindul a lavina. Ezért inkább nem adják meg.

3. Egy fiatal nem fog elmenni a mai piaci helyzet mellett 10 éve meghatározott bérért dolgozni, ami azóta max az inflációt követi a béremeléseknél. Kénytelenek kinyitni a pénztárcát, ezért alakul ki az, hogy a 10-20 éve ott dolgozó egyének szépen lassan egyre kevesebbet keresnek, mint a frissen felvett és sok esetben sokkal kevesebbet tudó kollégáik. Ráadásul azok tanítják be őt, akik jelentősen kevesebbet keresnek akár.

2019. júl. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Erre is kéne valami állami szabályozás talán. Ha minimálbér létezik, akkor ez is lehetne. Vagy nem tudom mi a megoldás.

Persze, váltson... 50 év felett hova?!

2019. júl. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
7: talán nem kellett volna az elmúlt 15 évből 12t azzal tölteni, hogy siránkozik, hogy nem emelik a bérét. Ne mondd, hogy 38 évesen se lehet váltani. Nem akart, lusta volt, nem piacképes. Ez a maximum akkor, amit el tud érni.
2019. júl. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
#8: hagyjuk mi volt régen. Most az van, hogy tapasztaltabb, valós értéket termel, mégis kevesebbet kap mint a fiatal, tapasztalatlan hozzá nem értő aki eleinte semmit sem termel, sőt, lefoglal eroforrast, mégis több a fizuja. Ez így szerinted normális és ennyi a válaszod, hogy miért nem váltott 12 éve? És ha váltott? 12 évvel ezelőtti bér az mára szintén semmi.
2019. júl. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon értetted meg a lényeget, hogy mi az a munkaerőpiac és hogy működik. Ha nem elégedett az ember a munkahelyével, akkor keres mást, jobbat. Akár három évente.


Aki 15 éve ugyanannál a cégnél ugyanazt a munkát csinálta, javult a motivációja vagy a hatékonysága az elmúlt 12 évben? Képezte magát, hogy többet/jobban dolgozhasson? Nem. Akkor miért is kellene többet fizetni? A két szép szeméért?


Ha elégedett egy cég és meg akar tartani, akkor rendszeresen emel (mert értékes munkaerő vagy, nehéz lenne pótolni stb). Ha nem emel, akkor a cég nem így gondolja. Ilyen helyen nem marad az ember. Ha meg igen, akkor vessen magára.

2019. júl. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!