Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Reális elvárás hogy a nem...

Reális elvárás hogy a nem minimálbéres dolgozók is arányos béremelést várnak el, ha már a minimálosoknak a cégnél emeltek?

Figyelt kérdés

Reális a dolgozók elvárása?

Volt az elmúlt években most már 3. (vagy 4?) alkalommal minimál emelés.

A cégnél levő minimálosok ezt automatikusan megkapták.

A nem minimálosok meg semmit se kaptak.

Tehát az a szitu alakult ki, hogy a minimálos, aki 3 éve itt van (pl. ) az 3. alkalommal kap emelést, aki meg nem minimálos, az semmit.



Elég komoly bérfesz alakult ki, ill sokan nem feszkóznak csak simán kilépnek.

Reális elvárás hogy ha a dolgozók egy részének évente emelnek (most mindegy is miért) akkor a többi részének is legyen arányos és periodikus emelés?


2019. júl. 28. 09:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Munkaügyis troll. Ne válaszoljatok a kèrdèsre, mert akkor van èrtelme a kamu vergődèsènek, generálja a nèzettsèget. Ha nincs kattintás, akkor megy a süllyesztőbe, ahová való.
2019. júl. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
77%
Ez úgy a 175. kérdés gyakorlatilag ugyanarról. Biztos nem dobta fel amikor kiírtad... És a válasz ugyanaz. Jogosnak jogos, ugyanakkor az is jogos, ha nem adják meg. Ugyanis még mindig ott van, hogy nyugodtan el lehet menni, ha nem tetszik. Persze lehet, hogy ő sem talál jobbat, meg te sem. Vagy akár mindketten találtok jobbat, ki tudja...
2019. júl. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Munkaügyis troll kérdés, kérlek ne válaszoljatok a kérdésre, mert csak etetitek a trollt.
2019. júl. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Teljesen irrealis elvaras
2019. júl. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem reális elvárás.


Ha nem emelik annyival akkor úgy érzem csökkent a fizetésem reál értéken. Ha ezen nem javítanak akkor abból előbb utóbb új munkahely keresgélés lesz.

Nekem igazából még az is rosszul esett amikor csak annyit emeltek. Akkor úgy éreztem oké, real értéken ugyanannyit kapok mint amikor oda mentem. Na de akkor szakmailag nulla voltam, hónapokig nulla hasznot termeltem. És akkor reál értéken évekkel később csak ugyanannyi?!


De mondjuk az emelés hiánya is elfogadható egy esetben: ha annyira magasról indítunk amivel nagyon elégedett vagyok. Pl most munkahely váltás után olyan lett a fizum, hogy az se érdekel ha nem emelik pár évig.

2019. júl. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Nekem igazából még az is rosszul esett amikor csak annyit emeltek"


És akkor mit szólsz olyan helyhez amely annyit SE emel?

Semennyit se.

2019. júl. 28. 17:32
 7/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
84%

"És akkor mit szólsz olyan helyhez amely annyit SE emel?"


Neked való.

2019. júl. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Meg a többi kb 25+ embernek aki itt van.... ugye.
2019. júl. 28. 18:22
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha semennyit se emelnek akkor keresek mást. Látod én még akkor is kerestem amikor nem eleget emeltek. És találtam. Most meg vagyok elégedve a fizuval, pár éve gondolni se mertem, hogy valaha akár ennyit is kaphatok! Pár éve kezdőként még csak az akkori minimálbér 2,5-szeresét kerestem, most a jelenlegi minimálbér négyszeresét.

Ez a valódi fizu emelkedés, nem az ha csak annyival növekszik százalékosan mint a minimálbér!


Ha nem váltok munkahelyet akkor most is csak nagyjából a mostani minimálbér 2,5-szeresét kapnám.


Szóval javaslom te is keresgélj. Szinte biztos, hogy lenne jobban fizető munkahely, csak keresni kell!

2019. júl. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Szinte biztos, hogy lenne jobban fizető munkahely"


Na olyat én még egyet se találtam (pedig jó ideje keresgélek) ellenben ennyit vagy még ennyit se fizetőt bőven...csak oda meg minek mennék. Új hely hogy még ennyit se kapjak? Na nem.


ill ferdítek mert találtam volna olyan 3 műszakos folyamatos rendű fizikai melót ami valami bruttó 20.000-el többet adott volna....


Mennyi a bruttó 20 nettóban? 12???


És ezért menjek el 3 műszakba trógerkedni se szombaton se vasárnap se ünnepnap mert folyamatos???

Kösz nem. AKinek 6 qanyja volt majd elmegy.


Bevállalok egy hétvégi takarítást feketén már megvan az a 12.000 zsebbe.....

2019. júl. 29. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!