Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen mérnöki munkahely az...

Milyen mérnöki munkahely az ideális?

Figyelt kérdés
Jövő januárban fogok végezni gépészmérnökként. Azt vettem észre, elég mechanikus a gondolkodásmódom. Nem azt mondom, hogy mindig ilyen, szoktam gondolkodni, és bele tudom magam ásni dolgokba, főleg ami érdekel mélységében meg tudom tanulni, de alapból ilyen fajta a gondolkodásmódom. Van-e olyan mérnöki munkahely, amelyikhez elegendő ez a faja gondolkodásmód, vagy minden mérnöki munkához komoly gondolkodás szükséges?

#gondolkodás #mérnök #mérnöki munkahelyek #gondolkodásmódok #mechanikus gondolkodásmód
2019. aug. 9. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Maximum annyi, hogy nehezebben fogod megtanulni azokat a tevékenységeket, amit egy logikus gondolkodásmódú ember. Nem hinném, hogy így már nem vagy mérnöknek való. Mellesleg nagyban fogja segíteni a napi rutint, ha érdekel amit csinálsz, és akkor ez a fajta gondolkodás háttérbe szorul.
2019. aug. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell minden mérnöki munkához állandó agykattogtatás.

Fejlesztőmérnöknek nem mindenki alkalmas.


Munkahely szempontjából, számomra a lazaság az ideális.

Vagyis, ne legyen dresszkód.Volt munkahelyem, ahol csak galléros póló vagy ing volt megengedve, illetve a papucs, rövidnadrág tabu volt.

Továbbá, ha kedvem van hadd menjen ki fagyizni vagy a postára, bankba.



Én fejlesztőmérnökként dolgozom, a projekteket mindig időben zárom.

Amit a leginkább utálok, az a kontroll.

2019. aug. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
En villamosmernok vagyok. Az osszes eddigi gepeszmernok kollegamnak hasonloan "mechanikus" volt a gondolkozasa. Egy berendezest altalaban nem lattak at rendszer szinten. De pont ezert vannak a projektmeetingek, ahol a projektfelelos, a geptervezo, a villamos tervezo es a programozo, EGYUTT alkotnak egy mukodo berendezest. Szerencsere most is es az elozo munkahelyemen is jol kiegeszitjuk egymast. Nem mondanam hatranynak, hogy kevesbe vagy logikus. Igazabol a programozonak a dolga, hogy atlassa az egeszet es felhivja a figyelmet a gep es villamos tervezonek a problemakra, hianyossagokra. Mivel az o fejeben all ossze a berendezes egy folyamatta.
2019. aug. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek! Lehet rosszul fogalmaztam, úgy értettem, hogy sajnos nem vagyok az az asztal felett gondolkodó mérnök, szeretek mindent séma szerint megcsinálni. Ez nem mindig van így, de pl ezért vagyok sok esetben alkalmatlan elektronikai eszközök javítására, mert ott sokat kell gondolkodni. Más kérdés, hogy típushiba vagy (az alkatrészen látszódik) miatt rengeteg mindent meg tudok javítani, de villamosmérnöknek ezért nem volnék alkalmas Örültem, hogy annak idején a matekot is meg tudtam csinálni, mert annyit gyakoroltam (főleg integrálást), hogy már szinte séma szerint csináltam minden feladatot.
2019. aug. 12. 07:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Multiknál tipikusan ilyen munkák vannak idehaza. A kreatív részt általában megtartják a külföldi központban dolgozó embereknek, itt pedig inkább a sematikus droidmunka zajlik, amit egy jóelőre kitalált workflow-t követve kell végrehajtani. Szóval akár jó is lehet a te gondolkodásod oda. Én dolgoztam mérnökként multinál, kreativitásnak nem sok helye volt, ha önálló döntést is kellett hoznod, azt is a feletteseiddel kellett jóváhagyatnod, de leginkább csak az előre betanult metódusokat kellett követni, a riptortokat is megadott sablonok alapján kellett készíteni, stb.
2019. aug. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól megfogalmazta az utolsó. Már nincs szükség gondolkodó emberre Magyarországon. Nem hinném, hogy bármiféle gondod lenne egy mérnöki munkahelyen, vagy azt gondolod, hogy odaültetnek egy asztalhoz, hogy tervezz magadtól egy új AMG motort? Egy ilyen fejlesztésre legalább 50 mérnököt alkalmaznak, hanem 100-at..
2019. aug. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolso azert ez a gyarto cegeknel nem igy van, az ipari gyartoberendezeseket 1-2 mernok viszi vegig. A gyartott termek parametereibe az osszeszerelo uzemben semmilyen szinten nincs beleszolas, de ez mindenhol igy van, kiveve az anyaceg fejleszto reszlegen.
2019. aug. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!